- Advertisement -

TAG

Berat

Raste të reja në Berat dhe Skrapar, infektohet zyrtari i Tatimeve, pozitiv edhe dy mësues

Raste të reja me të infektuar raportohen në Berat dhe Skrapar. Mësohet se një punonjës i Drejtorisë Rajonale të Tatimeve në Berat dhe 2...

Dy specialistë të burgut të Beratit me Covid, mbyllen disa sektorë

Dy punonjës të Zyrës së Informacionit kanë rezultuar sot “pozitiv” me koronavirus. Të dy punonjësit e të njëjtës zyrë kishin disa ditë me shenja...

Shfrytëzoi 32-vjeçaren për prostitucion, arrestohet i riu nga Berati

Policia ka arrestuar një 28-vjeçar nga Berati pasi akuzohet për “Shfrytëzim prostitucioni”. Në pranga ka rënë A. K., 28 vjeç, banues në Berat. Arrestimi i...

Mjerimi/ Njerëzit në radhë për të blerë më lirë bukën bajate

Nga Namir Lapardhaja Qeveria fluturon në 3D, njerëzit zhyten në mjerim. Kjo foto dëshmon kontrastin e thellë mes propagandës fluturuese në 3D të qeverisë dhe jetës...

Pas edukatores, pozitive edhe sanitarja, mbyllet kopshti në Berat

Ditën e sotme është mbyllur kopshti “10 Korriku” në Berat. Pas konfirmimit pozitive të një edukatoreje 5-ditë më parë, ka rezultuar e infektuar edhe...

Mbyllet çerdhja në Berat, konfirmohen me COVID-19 edukatorja dhe sanitarja

Dy punonjëse të Gjendjes Civile të Rajonit nr.3 në Berat kanë rezultuar të infektuara me Covid-19. Punonjëset janë kolege në të njëjtën zyrë dhe...

Ngjarje e rëndë në Berat/ 17-vjeçari humb jetën tragjikisht

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë mesditë në Berat ku një 17 vjeçar ka humbur jetën nga rryma elektrike. Mësohet se 17 vjecari...

Akuzohet se vendosi zjarr në mjedise pyjore, arrestohet 59-vjeçari në Berat

Shtetasi R.M, 59 vjeç ka rënë në prangat e policisë së Beratit, pasi akuzohet se ka vënë zjarr në mjediset pyjore. Personi në fjalë kishte...

Aksident në Berat, plagoset rëndë drejtuesi i motorit

Një aksident ka ndodhur pak më parë në aksin rrugor Spital-Uznovë në qytetin e Beratit. Një motor me targa AU 576 ka qenë duke...

Rama inspekton punimet për landfillin e ri të Beratit: 7 vite më parë Shqipëria ishte turpi i botës

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar punimet për landfillin e ri të Beratit që do të administrojë mbetjet e qytetit, Kuçovës e Urës Vajgurore. Rama thotë...

Latest news

Pa maska në rrugë, gjobiten 765 qytetarë

Në 24 orët e fundit janë gjobitur 765 qytetarë të cilët kishin dalë pa maska në rrugë. Ndërkohë që gjatë kontrolleve të bëra janë...

Shënohet viktima e parë shqiptare nga tërmeti në Izmir

Shënohet viktima e parë me origjinë shqiptare nga tërmeti tragjik në Izmir. Ambasadori shqiptar në Turqi, Kastriot Robo deklaroi se viktima është një grua...

U plagos nga tërmeti, 14-vjeçari shqiptar në Greqi: Gjithçka do të kalojë

Mes të plagosurve në Greqi nga tërmeti me epiqendër në Samos është edhe një 14 vjeçar shqiptar. Ai është Enriko Mane, ndërsa pas plagëve që...

241 raste të reja me koronavirus, humbin jetën 7 pacientë

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 241 raste të reja me koronavirus nga 1260 testime të kryera në total. 7 pacientë të cilët...

Spahia: Komiteti i ekspertëve nuk i dha kurrë përgjigje shqetësimeve të qytetarëve

Ish-deputeti demokrat Bardh Spahia  i përgjigjet Komitetit të Ekspertëve, duke thënë se ai komitet kurrë nuk i dha përgjigje shqetësimeve të qytetarëve dhe as...
- Advertisement -