- Advertisement -

TAG

Gjirokastër

U plagos me thikë, ndërron jetë në spital 60-vjeçari në Gjirokastër

U plagos me thikë, ndërron jetë në spital 60-vjeçari. Ngjarja ndodhi në lagjen e Pazarit të qytetit, ku pas një konflikti  A. N., 57 vjeç...

E rëndë në Gjirokastër, makina futet në trotuar dhe merr përpara një fëmijë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Gjirokastër, ku një automjet ka marrë përpara një fëmijë. Burimet bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur në...

Zbulohet motivi i jelekut që mori si dhuratë në Gjirokastër, Basha falenderon zonjën që ia dhuroi

Kryetari i PD, Lulzim Basha nëpërmjet një statusi në Facebook, ka falenderuar zonjën gjirokastrite për dhuratën e bukur, jelekun e burrave tradicionalë të Gjirokastrës. Ndërkohë...

Basha bisedë me artizanin në Gjirokastër: Nëse nuk mbaj premtimet, mos më voto për mandat të dytë!

Kryedemokrati Lulzim Basha, gjatë vizitës së tij në qytetin e Gjirokastrës, zhvilloi takime me biznesmenë dhe artizanë të zonës. Në një bashkëbisedim me një artizan,...

Një grua hidhet nga kati i katërt i një pallati në Gjirokastër

Një grua me iniciale F.K. është hedhur nga kati i katërt i një pallati mëngjesin e sotëm në Gjirokastër. Burime bëjnë me dije se ambulanca...

Bllokimi i alpinistëve në malin e Murganës, Policia: Po transportohen drejt fshatit Sotirë, asnjë në rrezik për jetën

Policia ka dhënë informacion zyrtar për bllokimin e alpinistëve në malin e Murganës. Sipas Policisë, asnjë prej alpinistëve nuk ka rrezik për jetën teksa...

Aeroporti i Vlorës dhe i Kukësit, Rama jep lajmin: U bë si legjenda e Rozafës

Kryeministri Edi Rama ka ndarë sot një lajm të mirë me të gjithë sa i takon ndërtimit të aeroportit të Vlorës dhe të Kukësit. Në...

Rama ironizon Fevziun nga Dardha: Çfarë më tha për Gjirokastrën

Kryeministri Edi Rama ironizoi opozitën nga Dardha duke thënë se nuk e njohin vendin, ndërkohë që s’ka kursyer as gazetarin Blendi Fevziu. “Më e keqja...

Lëkundje tërmeti pas mesnate në Shqipëri, sa ishte magnituda dhe epiqendra

Një lëkundje tërmeti është ndjerë gjatë natës në Shqipëri. Qendra Evropiane e Tërmeteve (EMSC) raporton se tërmeti ka qenë me magnitudë 4.1 të shkallës rihter...

Helmimi masiv i kafshëve në Gjirokastër, Aktivisti: Bashkia përgjegjëse e asaj që ka ndodhur (film)

Bashkia e Gjirokastrës ka reaguar për herë të parë pas masakrës që u bë pak ditë më parë me helmimin masiv të kafshëve të...

Latest news

Bie propaganda e qeverisë, Rama e pranon: Shqipëria nuk është gati për të hyrë në BE

Në Shqipëri jemi mësuar të shohim dhe të dëgjojmë shpesh propagandën e Kryeministrit që në vendin tonë kanë ndodhur transformime rrënjësore me ardhjen e...

Plas sherri mes kolegësh, Salsano Rrapi del kundër Veleshnjas: Për të gjithë ata aktor…

Ditën e sotme teksa ishte duke folur për banalitetin në art dhe krijimtarinë në emisionin “Shqipëria Live”, Rezart Veleshnja bëri një deklaratë të fortë...

Meta nuk doli para Komisionit të Ligjeve, Tedi Blushi i përgjigjet kuvendit: Keni qenë në dijeni për agjendën e Presidentit

Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidentit të Republikës, ka deklaruar ditën e sotme se qeveria ka qenë në dijeni që Presidenti Meta ka pasur axhendë...

Merr flakë në ecje e sipër makina në Tiranë, dyshimet e para

Tiranë/Informacion paraprak Më datë 06.05.2021, rreth orës 18:40, në afërsi të Liqenit Artificial, dyshohet se si pasojë e një difekti teknik ka marrë flakë në...

Maluma vjen më në fund në Tiranë, zbulohet data dhe vendi i mbajtjes së koncertit të shumëpritur

Shumë koncerte të rëndësishme u anulluan për shkak të pandemisë Covid-19 në të gjithë botën , po ashtu si dhe në Shqipëri. Një nga...
- Advertisement -