Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tjetër kritikë e fortë për BE, ministri gjerman krah Shqipërisë: Jam i zhgënjyer!

Nga Klodiana 0

Refuzimi i Bashkimit Evropian javën e kaluar për të çelur negociatat e pranimit për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut u kritikua nga ministri i jashtëm gjerman, Peter Altmayer.

“Jam i zhgënjyer nga rezultati i Samitit,” tha politikani demokrat, në një intervistë për edicionin e sotëm të gazetës “Bild”.

“Është në interesin tonë të lidhim Maqedoninë veriore dhe Shqipërinë me BE dhe të pranojmë përpjekjet e tyre të mëdha për demokracinë dhe stabilitetin. Bisedimet e pranimit duhet të fillojnë së shpejti,”-tha zoti Altmayer, i cili viziton Kroacinë, Malin e Zi dhe Serbinë sot dhe nesër.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej