- Advertisement -

TAG

Kroaci

Petrinja e Kroacisë sërish goditet nga tërmeti

Mëngjesin e sotëm, Petrinja e Kroacisë u godit edhe nga një tërmet, me fuqi prej 4.2 shkallësh të Richterit. Tërmeti u regjistrua në orën 07:49,...

Kosova ndihmon Kroacinë me 100,000 euro

Kosova ndau 100,000 euro për Kroacinë, e cila këtë javë u godit nga një tërmet i fuqishëm. Qeveria e Kosovës njoftoi përmes një komunikate për...

Të paktën 7 viktima nga tërmeti që goditi Kroacinë, më e vogla një 12-vjeçare

Të paktën shtatë persona kanë humbur jetën si pasojë e tërmetit shkatërrues që  goditi Kroacinë mesditën e së martës. Midis shtatë të vrarëve ishin...

Tërmeti në Kroaci dëmtoi edhe spitalet, nënat me të porsalindurit përfundojnë jashtë në të ftohtë

Dëme të shumta kanë pësuar edhe spitalet si pasojë e tërmetit me magnitutë 6.4 që goditi Kroacinë. Në disa pamje të shpërndarë nga mediat...

Zbulohet porti antik i liburnëve, i fundosur në Kroaci

Arkeologët në Kroaci kanë zbuluar një port antik të zhytur nën ujë në perëndim të Detit të Novigradit, rrëzë maleve Velebit. Gjetjet arkeologjike pritet të...

Tërmeti në Kroaci/ Zgjati vetëm 10 sekonda, deri tani raportohet një viktimë (foto+film)

Ditë e sotme një tërmet i fuqishëm me magnitutë 5.3 I shkallës rihter shkundi kryeqytetin e Kroacisë, Zagrebin dhe sipas raportimeve, ka shkaktuar edhe...

Tërmeti në Kroaci/ Humb jetën një fëmijë 15 vjeçar

Mëgjesin e sotëm, një fëmijë 15 vjeçar ka mbetur i vdekur si pasojë e tërmetit që goditi Kroacinë. “Një ekip mjekësor shkoi në terren dhe...

Numri i të infektuarve po shtohet, ç’po ndodh nga Shqipëria në Kroaci e Greqi

Vendet e Evropës Juglindore kanë ashpërsuar kontrollet kufitare mes vete. Në shumë vende është shpallur gjendja e jashtëzakonshme. Por numri i të infektuarve me...

Konfirmohen rastet e para me koronavirus në Kroaci dhe Austri

Në Kroaci dhe në Austri janë konfirmuar rastet e para me koronavirus. Dy personat në Austri dhe një në Kroaci kanë udhëtuar së fundmi...

Latest news

“Ne duam që ai të ketë sukses”, politikani i afërt i Trump, uron Joe Biden

I dërguari special i presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka uruar Joe Biden i cili mori sot zyrtarisht detyrën si president...

Sekuestrohen miliona euro pasuri në Tiranë, i përkasin personave të përfshirë në trafik droge

Një aksion i madh policie ka ndodhur së fundmi në Tiranë, ku si qëllim ka qenë sekuestrimi i pasurive që janë vënë në mënyrë...

Makina përfshihet nga flakët në Laprakë, ja kush janë dyshimet e para

Një automjet është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në Laprakë, Tiranë. Për fatin e mirë, drejtuesi i mjetit, me iniciale B.K., ka mundur të...

Betohet Joe Biden, Presidenti I 46-të i Shteteve të Bashkuara (film)

Me dorën në Bibël është betuar Presidenti i 46 i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden. Në një ceremoni të pazakontë, ku parardhësi...

Shpëtim Idrizi: “Zëri i gazetës “Çamëria” solli në vëmendje sërish Çështjen Çame dhe penat që kanë shkruar e kanë mbajtur gjallë kauzën e...

Një një aktivitet të organizuar në kuadër të "Javës Çame", u përkujtua sot 30-vjetori i Gazetës "Çamëria", një zë i rëndësishëm për mbajtjen gjallë...
- Advertisement -