- Advertisement -

TAG

BE

Varianti i ri në Belgjikë: Shtetet e BE-së marrin vendimin për fluturimet nga Afrika e Jugut

Shtetet anëtare të Bashkimit Evropian kanë rënë dakord që të pezullojnë përkohësisht udhëtimet për në Afrikën e Jugut pas zbulimit të variantit të ri...

BE e konsideron situatën në Ballkan si “shumë sfiduese”

Ministrat e jashtëm të Bashkimit Evropian në takimin e tyre të hënën në Bruksel do të diskutojnë për situatën në Ballkanin Perëndimor, më së...

KE: Rritja ekonomike në Ballkan përtej pritjeve

Vendet e rajonit të Ballkanit Perëndimor që kanë statusin e vendit kandidat, do të kenë këtë vit rritje më të madhe ekonomike sesa që...

Presidentja Vjosa Osmani: Njohja e Kosovës nga Serbia, epilogu i vetëm i pranueshëm në dialog

Presidentja Vjosa Osmani këtë të mërkurë ka deklaruar se njohja e pavarësisë se Kosovës nga Serbia është epilogu i vetëm i pranueshëm në procesin...

Çmimi i energjisë elektrike, Alarmohen udhëheqësit e BE, ja masat e ndërmarra nga Komisioni Europian

Çmimet e energjisë kanë alarmuar udhëheqësit evropianë dhe trazuan tregjet globale në javët e para të tetorit, duke ngritur shqetësimet për një krizë karburanti...

Edi Rama: BE të mos na e kthejë shpinën gjatë krizës energjitike njësoj si me vaksinat

Kryeministri Edi Rama ka kërkuar që Bashkimi Evropian të mos ia kthejë kurrizin Ballaknit Perëndimor gjatë periudhës së krizës energjitike. Gjatë fjalës që mbajti në...

Kryetari i samitit në Brdo: BE nuk mund të fsheh përçarjet mbi Ballkanin

BRDO, Slloveni – “Ende po diskutohet mes 27 udhëheqësve të Bashkimit Evropian nëse blloku mund të marrë anëtarë të rinj”, tha kryetari i BE...

Von der Leyen pas samitit: Duhet të qartësojmë Shqipërinë e RMV! Zgjerimi, i rëndësishëm

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, foli pas samitit të Ballkanit Perëndimor-BE, që u mbajt në Slloveni. Von der Leyen zbuloi disa...

Sot samiti Ballkani Perëndimor-BE, “DW”: Integrimi, synim i arritshëm!

Samiti BE-Ballkan Perëndimor në Brdo pri Kranju, Slloveni, synon të ruajë perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor. Çfarë presin ekspertët dhe politika në Gjermani? Gjermania është...

Basha: BE të përqendrojë energjinë drejt marrëveshjes për njohje reciproke mes Kosovës dhe Serbisë

Gjatë fjalës së tij në samitin e Ballkanit Perëndimor, kryedemokrati Lulzim Basha ka deklaruar se BE duhet të përqendrojë energjinë e saj drejt marrëveshjes...

Latest news

U nda nga jeta pas një sëmundje të rëndë, miq e kolegë homazhe për aktoren Edi Luarasi

Aktorja e njohur shqiptare, “Nderi i Kombit” Edi Luarasi është ndarë nga jeta ditën e djeshme në moshën 81-vjeçare pas një sëmundjeje të rëndë....

Anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, Kim: Vazhdon zbatimi i Reformës në Drejtësi!

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka reaguar pas shortit që u hodh ditën e djeshme në Presidencë për zgjedhjen e anëtarëve të rinj të Këshillit...

Me ndihmën e Katarit, Franca evakuon rreth 330 persona nga Afganistani

Franca ka kryer një fluturim nga Afganistani, duke evakuuar rreth 330 persona nga shteti i kontrolluar nga talebanët, tha Ministria e Jashtme. Autoritetet thanë se...

Përplasen dy automjete në Krujë, 26 vjeçari transportohet në spitalin e Traumës

Një aksident është regjistruar ditën e sotme në Krujë. Drejtuesi i automjetit E.K., ka përplasur automjetin me drejtues 26-vjeçarin L.K. 26-vjeçari është transportuar në spitalin...

Shpërndante drogë në zona të ndryshme të Tiranës, arrestohet 21-vjeçari. Sekuestrohet kanabis dhe kokainë, ja sa i shiste dozat

Policia e Tiranës ka goditur një tjetër rast të veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve duke arrestuar një 21-vjeçar që shpërndante lëndë narkotike në...
- Advertisement -