- Advertisement -

TAG

negociatat

Vetoja e Bullgarisë ndaj Shkupit, PS del kundër Ilir Metës: Shqipëria nuk duhet të shkëputet nga Maqedonia e Veriut

Vetoja e Bullgarisë për Shkupin dhe fillimi i negociatave të Shqipërisë me BE janë sërish shkak i një tjetër përplasje mes mazhorancës qeverisëse dhe...

Rama vijon me dasmën: Jemi “dhëndër” në tentativë për në BE

Kryeministri Edi Rama vijon me “dasmën  dështuar” të integrimit në BE. Në përvjetorin e Fondacionit Gjerman “Friedrich Ebert” në Shqipëri, Rama foli për procesin...

Negociatat, Basha: Autokratët e korruptuar të Ballkanit kanë guximin të hedhin fajin te BE

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me Forumin e Prespës, ku mes liderëve të rajonit ka qenë edhe kryeministri Edi...

I pret shpresat edhe Shqipërisë, Zaev: Nuk pres që të hapen negociatat as në tetor

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev gjatë Samitit për vendet e Ballkanit Perëndimor tha se zhgënjimet e deritanishme nuk i japin të drejtë të presë...

Negociatat, DASH: Mbështesim integrimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në BE

Departamenti Amerikan i Shtetit ka shprehur mbështetjen për hapjen e negociata të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Evropian. Përmes një postimi në Facebook,...

Blinken uron Ramën për fitoren: Zgjedhjet paqësore

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken ka uruar kryeministrin Edi Rama për rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit. Ai ka përgëzuar Ramën për fitoren e...

Brukseli: Duhet një sinjal pozitiv, të hapen negociatat me Shkupin dhe Tiranën

Zëvendës Presidenti i Komisionit Evropian Maros Sefcoviç ka kërkuar nga shtetet anëtare dhënien e “dritës së gjelbër” për zhvillimin e konferencës së parë ndërqeveritare...

Si Edi Rama i kërkoi Britanisë që të mos hapte negociatat në vitin 2013

Nga Mal Berisha  Si i kërkoi Edi Rama, Ministrisë së Jashtme Britanike të mos i hapte negociatat me Shqipërinë, në dhjetorin e vitit 2013 Në Dhjetorin...

Presidenca gjermane e BE-së: Zhgënjim të thellë për moshapjen e negociatave me Shqipërinë

Nga Erisa Zykaj Presidenca gjermane e Bashkimit Europian shpreh zyrtarisht zhgënjimin për moshapjen e negociatave të anëtarësimit me Maqedoninë e Veriut dhe ecjen përpara me...

Ambasadorja franceze: Shqipëria duhet të plotësojë kushtet për nisjen e negociatave (Film)

Ambasadorja franceze në Shqipëri, Elisabeth Barsacq nga qyteti i Elbasanit theksoi se Shqipëri duhet të plotësoje kushte të cilat i janë vendosur nga BE...

Latest news

Dështon Veliaj, zgjidhet kryetari i ri i Shoqatës Tirana

Kryetari i ri i Shoqatës së Futbollit Tirana është zgjedhur, Krenar Alimehmeti, në zgjedhjet që u mbajtën pasditen e sotme në ambientet e FSHF. Alimehmeti...

COVID-19 në Greqi, 665 pacientë të intubuar në spitale

Situata e pandemisë në Greqi, vijon të jetë kritike. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 19,075 raste të reja me koronavirus. Fatkeqësisht, 111...

Audiopërgjimi i Veliajt, reagon PD: Njeriu i Ndraghetas do të kapë dhe FSHF-në!

Partia Demokratike ka reaguar në lidhje me audiopërgjimin që u publikua ditën e sotme në media, ku kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion veliaj...

Policia Rrugore kontrolle në Gjirokastër, 45 gjoba për shoferët që s’mbanin rripin e sigurimit

Policia e Gjirokastrës njofton se në javën që lamë pas ka arrestuar tre shoferë, ka pezulluar 4 patenta dhe janë vendosur 367 gjoba. Në prangat...

Vrau dhe hodhi në kanal fqinjën, Fetah Marra: Më kishte 60 mijë lekë borxh për bagëtitë

Zbardhet shkaku i vrasjes së 63- vjecares Fatime Suli në Kuçovë. Vrasësi Fetah Marra ka dëshmuar para grupeve hetimore se viktima i kishte borxh...
- Advertisement -