Tahiri: Opozita refuzon dialogun, na përgjigjet me bllokim dhe pistoleta

Duhet të lëçisni

David McAllister: Zgjedhjet e 25 prillit, vendimtare për demokracinë shqiptare!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, zhvilloi sot një bisedë me Presidentin e PPE, Donald Tusk, dhe përfaqësues të tjerë të lartë të PPE. Gjatë...

Presidenti i PPE Tusk thirrje shqiptarëve: Nëse doni ndryshimin, votoni ndryshimin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një bashkëbisedim me drejtues të Partisë Popullore Eropiane. Presidenti i PPE, Donald Tusk, u shpreh se Shqipëria...

Basha falënderon komunitetin shqiptaro-amerikan: Kush e ka të shtrenjtë Shqipërinë, kërkon ndryshim!

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, falënderon komunitetin shqiptaro-amerikan, pas mesazhit të këtij të fundit se “ka ardhur koha për të përcjellë Ramën në...

Meta paralajmëron “të fortët”: Bëhuni gati, edhe pulat do t’ua sekuestrojmë

Edhe 4 ditë, që Sovrani të rimarrë në duart e tij sovranitetin e grabitur pabesisht dhe poshtërsisht me zgjedhje si ato të Shijakut, të...

Ministri i Brendshëm i bën thirrje socialisteve të votojnë në referendumin e 9 prillit

“Një komshi sherxhi” e ka cilësuar ministri Saimir Tahiri opozitën. Këtë të shtunë ai akuzoi Partinë Demokratike se refuzon të dialogojë duke iu përgjigjur ftesës për bashkëpunim të qeverisë me bllokim dhe pistoleta.
“Reformat që kemi marrë kërkojnë kohë, i kemi hyrë një sërë reformash shtet-ndërteues. Para Kemi një opozitë që ka në tryezë një ftesë për tu ulur e dialoguar por ftesës për bashkëpunim i përgjigjet me refuzim dhe dhunë, bllokim e pistoleta. Është njëlloj si të kesh një komshi sherrxhi ta ftosh të bashkëjetosh, por komshiu me veprimet e tij dëmton pallatin” është shprehur Tahiri.
Në cilësinë e Kryetarit të PS-së për Tiranën, Tahiri zhvilloi një takim me të rinjtë e kryeqytetit që i janë bashkuar Partisë Socialisite. Ai theksoi para të rinjëve se reformat janë në rrugën e duhur, ndërsa mbetet ende shumë për të bërë.
“Reformat kanë edhe kosto dhe rezultate e tyre kërkojnë kohe, por ne jemi në rrugën e duhur në siguri, shëndetësi, zhvillim ekonomik etj” deklaroi ministri.
Tahiri ftoi socialistët të votojnë më 9 prill në referendum për të vendosur për mandatin e kryetarit të PS-së, Edi Rama.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

David McAllister: Zgjedhjet e 25 prillit, vendimtare për demokracinë shqiptare!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, zhvilloi sot një bisedë me Presidentin e PPE, Donald Tusk, dhe përfaqësues të tjerë të lartë të PPE. Gjatë...

Presidenti i PPE Tusk thirrje shqiptarëve: Nëse doni ndryshimin, votoni ndryshimin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një bashkëbisedim me drejtues të Partisë Popullore Eropiane. Presidenti i PPE, Donald Tusk, u shpreh se Shqipëria...

Basha falënderon komunitetin shqiptaro-amerikan: Kush e ka të shtrenjtë Shqipërinë, kërkon ndryshim!

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, falënderon komunitetin shqiptaro-amerikan, pas mesazhit të këtij të fundit se “ka ardhur koha për të përcjellë Ramën në...

Meta paralajmëron “të fortët”: Bëhuni gati, edhe pulat do t’ua sekuestrojmë

Edhe 4 ditë, që Sovrani të rimarrë në duart e tij sovranitetin e grabitur pabesisht dhe poshtërsisht me zgjedhje si ato të Shijakut, të...

Vdekshmëria në BE ulet ndjeshëm në shkurt, në kontrast në Shqipëri

Pasi arriti dy kulme të rëndësishme në pranverë dhe vjeshtë 2020, vdekshmëria e tepërt filloi të binte në dy muajt e parë të 2021...