- Advertisement -

TAG

referendumi i 9 prillit

Blushi e Hafizi i kërkojnë Asamblesë hapjen e kutive të 9 prillit

Një projektrezolutë e hartuar nga deputetët Ben Blushi e Mimoza Hafizi, i kërkon sot Asamblesë Kombëtare të PS-së, një kopje të listës së zgjedhësve...

Referendumi i Ramës si 26 maji i Berishës

Nga: Luljeta Progni Referendumi i 9 prillit do të mbetet si një ndër ngjarjet më të turpshme të historisë së partive politike në Shqipëri. E...

Blushi: Bojkotoni referendumin, është i manipuluar

  Deputeti socialist Ben Blushi, ka bërë thirrje të mos votohet referendumi. Blushi thotë se procesi është manipuluar dhe se referendumi është në shkelje të...

Tahiri: Opozita refuzon dialogun, na përgjigjet me bllokim dhe pistoleta

Ministri i Brendshëm i bën thirrje socialisteve të votojnë në referendumin e 9 prillit “Një komshi sherxhi” e ka cilësuar ministri Saimir Tahiri opozitën. Këtë...

Latest news

Përcillet për në banesën e fundit Guljelm Radoja, ja cili ishte amaneti i aktorit (film)

Është përcjellë në banesën e fundit aktori Guljelm Radoja, i cili humbi jetën për shkak të Covid-19. Ceremonia ka qenë shumë private, pasi ka qenë...

Humbin jetën 25 pacientë, konfirmohen 234 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Numri i viktimave dhe i rasteve ditore të infektuar me Covid vijon që të jetë i lartë në Maqedoninë e Veriut. Gjatë 24 orëve të...

Kurti: Do të përgatisin padi për gjenocid ndaj Serbisë në GJND

Kryeministri Albin Kurti, këtë të premte në mbledhjen e qeverisë që po mbahet tani, ka shpalosur programin e tij qeverisës për mandatin e parë...

Foshnja 1-vjeçare humb jetën nga Covid-19 në Kosovë, shifrat e 24 orëve të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 170 raste të reja dhe 4 viktima nga Covid-19. Autoritetet vendase bëjnë me dije se...

Vdiq aksidentalisht teksa bënte videot për Tik-Tok, mësuesja e 10-vjeçarit: Ishte nxënës i shkëlqyer e shembullor (film)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur një ditë më parë në njësinë Guri i Zi, pjesë e bashkisë Shkodër. Një 10-vjeçar me inicialet N.Y...
- Advertisement -