- Advertisement -

TAG

Saimir Tahiri

Si erdhëm deri këtu?

Nga Çim Peka S'kishte shumë që kishte arritur në zyrën e ministrit të ri të Brendshëm si kryeministri i parë që vizitonte zyrën e vartësit në...

Saimir Tahiri reagon pas vendimit të gjykatës: Edhe “në emër të politikës”, beteja vazhdon!

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri reagon një ditë pasi Gjykata e Apelit të Posaçëm zbardhi vendimin ndaj tij për rikthimin e dosjes për rigjykim,...

Çështja “Tahiri” përfundon në dyert e Gjykatës së Lartë

Çështja e ish-ministrit të brendshëm Saimir Tahiri do të përfundojë në dyert e Gjykatës së Lartë. Mësohet se avokati Maks Haxhia do të ankimojë vendimin...

Zbardhet vendimi për rigjykimin e Saimir Tahirit, ja dy arsyet e rikthimit të dosjes

Është zbardhur vendimi i plotë i Gjykatës së Posaçme të Apelit për rikthimin për rigjykim të dosjes së ish-ministrit të brendshëm, Saimir Tahiri. Gjykata e...

Saimir Tahiri peng i votave që i duhen Rilindjes, jo i drejtësisë

Saimir Tahiri po ankohet se kthimi i çështjes ndaj tij në shkallën e parë është padrejtësi. Ai shton se drejtësia e vonuar nuk është...

Tahiri flet për vendimin e gjykatës: Nuk e prisja, kjo është padrejtësi!

Pas vendimit të Gjykatës së Apelit për të rikthyer çështjen në pikën zero, ka reaguar ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ku theksoi se nuk e...

Apeli kthen në shkallën e parë çështjen Tahiri, ish-ministri do të rigjykohet nga e para

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, rikthehet edhe njëherë në pikën zero të përballjes me drejtësinë.  Gjykata e Posaçme e Apelit ka rikthyer për rigjykim...

Tahiri mesazh të fortë jashtë dyerve të gjykatës: “Kështu do e hanë të gjithë” (film)

Gjykata e Posaçme e Apelit do të japë sot vendimin për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri.  Ish-ministri ka mbërritur në Gjykatë i shoqëruar nga...

Nuk ka vendim, shtyhet sërish gjyqi për ish-ministrin Tahiri

Është shtyrë sërish seanca gjyqësore për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Seanca do të mbahet më 26 qershor, ditën e premte. Mësohet se gjyqtari...

Seanca gjyqësore në Gjykatën Speciale, jepet sot vendimi për ish-ministrin Saimir Tahiri

Ditën e sotme do të mbahet seanca gjyqësore ku do të jepet dhe vendimi për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Mësohet se seanca në...

Latest news

Plas sherri mes kolegësh, Salsano Rrapi del kundër Veleshnjas: Për të gjithë ata aktor…

Ditën e sotme teksa ishte duke folur për banalitetin në art dhe krijimtarinë në emisionin “Shqipëria Live”, Rezart Veleshnja bëri një deklaratë të fortë...

Zbulohet misteri i satelitëve mbi qiellin shqiptar (film)

Qytetarët e Elbasanit, Korçës, Beratit dhe disa qyteteve të tjera të Shqipërisë mbrëmjen e djeshme ishin më sytë nga qielli, për shkak të disa objekteve...

Bie propaganda e qeverisë, Rama e pranon: Shqipëria nuk është gati për të hyrë në BE

Në Shqipëri jemi mësuar të shohim dhe të dëgjojmë shpesh propagandën e Kryeministrit që në vendin tonë kanë ndodhur transformime rrënjësore me ardhjen e...

Meta nuk doli para Komisionit të Ligjeve, Tedi Blushi i përgjigjet kuvendit: Keni qenë në dijeni për agjendën e Presidentit

Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidentit të Republikës, ka deklaruar ditën e sotme se qeveria ka qenë në dijeni që Presidenti Meta ka pasur axhendë...

Merr flakë në ecje e sipër makina në Tiranë, dyshimet e para

Tiranë/Informacion paraprak Më datë 06.05.2021, rreth orës 18:40, në afërsi të Liqenit Artificial, dyshohet se si pasojë e një difekti teknik ka marrë flakë në...
- Advertisement -