- Advertisement -

TAG

Washington Post

Mediat botërore: Greqia dyfishon ujërat e saj në pjesën perëndimore

Mediat e mëdha botërore kanë raportuar se si Greqia mori vendim të mërkurën për të zgjeruar ujërat e saj territorialë nga 6 në 12...

“Të vazhdojë distancimi shoqëror”/ Eksperti i Shëndetësisë në SHBA: Vala e dytë e infektimeve me COVID-19 mund të jetë më e keqe

Eksperti i shëndetësisë në SHBA, Robert Redfield, në një intervistë të dhënë për Washington Post ka paralajmëruar se vala e dytë e infektimeve mund...

Washington Post dhe New York Times hapin gazetat me foton e shqiptarit

Fotografi i talentuar Florion Goga me foton e tij e cila po bën tashme xhiron e botës e ka kthyer Shqipërinë në lajm në...

Organizata Botërore e Shëndetit e shpall koronavirusin një pandemi

Organizata Botërore e Shëndetit të mërkurën e shpalli koronavirusin një pandemi. Deklarata sinjalizon që ekspertët e shëndetit besojnë se vendet duhet të përqendrojnë përpjekjet...

“Mijëra shqiptarë në mbeshtetje të Presidentit”, New York Times dhe Washington Post i bëjnë jehonë manifestimit

Tubimi i zhvilluar sot në Bulevardin kryesor të Tiranës ku Presidenti i Republikës kishte ftuar popullin në mbrojtje të Kushtetutës mori vëmendje edhe në...

Zbardhet dosja kundër Etilda Gjonajt/ New York Times shkruan për padinë e Metës

Dy gazetat më të mëdha amerikane, Washington Post dhe New York Times kanë raportuar në lidhje me padinë e sotme të kreut të shtetit,...

Protesta e opozitës/ Mediat ndërkombëtare: Mijëra protestues kërkojnë dorëheqjen e kryeministrit Rama (foto)

Mediat ndërkombëtare “New York Times”, “Washington Post” dhe “Boston 25 News” i kanë kushtuar një artikull protestës së shtatë mbarëkombëtare të opozitës së bashkuar. Në...

Trump: Kufiri me Meksikën, rrethim me shtylla hekuri

Sipas “Washington Post”, muri që Donald Trump kërkon të ngrejë në kufirin me Meksikën do të jetë një rrethim me shtylla hekuri, e jo një...

“Washington Post” live nga protesta: Mijëra qytetarë anti-qeveritarë, qeveria të japë dorëheqjen

Mediat më të njohura ndërkombëtare po raportojnë live protestën e sotme masive të opozitës. Washington Post i ka dedikuar një shkrim protestën me titull "Opozita...

Washington Post publikon foton pikante nga protesta

Gazeta e njohur amerikane,Washington Post, ka publikuar edhe një foto pikante nga protesta e opozitës të zhvilluar pasditen e sotme. Mediat ndërkombëtare shkruajnë se opozita...

Latest news

Plagosja e policit në Berat, arrestohen tre vëllezër, në kërkim i katërti

Policia e Beratit ka arrestuar tre vëllezërit, pas sherrit të ndodhur mbrëmjen e kaluar në një lokal, ku u plagos edhe një efektiv policie. Në...

Albin Kurti dhe Vjosa Osmani marrin vendimin, ja kujt ia besojnë Shërbimin Sekret

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe Kryeministri, Albin Kurti, kanë emëruar Petrit Ajetin, Drejtor të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI). “Ajeti ka qenë aktiv...

Basha, bisedë me zv.Presidentin e KE: Në 100 ditët e para të qeverisjes hapim negociatat!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një bisedë online më zv. Presidentin e Komisionit Europian, njëkohësisht Komisioner për Mënyrën Europiane të jetesës,...

Plagosje me armë zjarri në Kavajë, plagoset në këmbë 34 vjeçari

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur mesnatën e kaluar në Kavajë. Policia njofton se është plagosur në këmbë shtetasi Sh. Sh., 34 vjeç, i...

Një roman që të ndjek pas edhe kur e ke mbaruar së lexuari

Nga Miranda Haxhia Kohët e fundit, leximet e librave i kam kryer në udhëtimet e shpeshta Tiranë-Berat e anasjelltas. Ashtu filloi edhe libri “Flama” me...
- Advertisement -