Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Protesta e opozitës/ Mediat ndërkombëtare: Mijëra protestues kërkojnë dorëheqjen e kryeministrit Rama (foto)

Nga Ejona 0

Mediat ndërkombëtare “New York Times”, “Washington Post” dhe “Boston 25 News” i kanë kushtuar një artikull protestës së shtatë mbarëkombëtare të opozitës së bashkuar.

Në artikullin e Washington Post shkruhet “Mijëra mbështetës të opozitës shqiptare kanë dalë përsëri në rrugë për të kërkuar zgjedhje të parakohshme, pavarësisht thirrjeve të përsëritura nga ndërkombëtarët për t’u ulur për bisedime”.

“Mbështetësit e opozitës së qendrës së djathtë të Partisë Demokratike janë mbledhur këtë të dielë para selisë së qeverisë duke akuzuar kryeministrin Edi Rama të Partisë Socialiste të qendrës së majtë për korrupsion dhe lidhje me krimin e organizuar. Ata duan që Rama të japë dorëheqjen dhe një qeveri tranzitore të çojë vendin drejt zgjedhjeve të parakoshme”, shkruhet në New York Times.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej