Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Washington Post dhe New York Times hapin gazetat me foton e shqiptarit

Nga Ejona 0

Fotografi i talentuar Florion Goga me foton e tij e cila po bën tashme xhiron e botës e ka kthyer Shqipërinë në lajm në gazetat prestigjoze si Washington Post dhe New York Times në kuadër të masave të marra ndaj Covid 19.
Është kjo foto shkrepur mëngjesin e djeshëm në Kombinat, aty ku tregu u rihap me rregulla të reja nga Bashkia e Tiranës, me qëllim parandalimin e përhapjes së Covid-19.
Fotografi ka fiksuar me syrin e mprehtë dhe aparatin e tij momentin kur moderatorja Enxhi Nasufi, po kalonte tunelin e dezinfektimit.
“Blerësit dezinfektohen para se të hyjnë në një treg, në Tiranë, pasi autoritetet kanë marrë masa për të ndaluar përhapjen e koronavirusit”,thuhet në përshkrimin e fotos.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej