Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Trump: Kufiri me Meksikën, rrethim me shtylla hekuri

Nga Klodiana 0

Sipas “Washington Post”, muri që Donald Trump kërkon të ngrejë në kufirin me Meksikën do të jetë një rrethim me shtylla hekuri, e jo një mur çimentoje siç ai kishte premtuar.

Shtyllat duhet të jenë të lyera me bojë të zezë, në mënyrë që të thithin nxehtësinë gjatë verës dhe ta bëjnë metalin shumë të nxehtë, në rast se ndokush do të përpiqet të kapërcejë rrethimin.

Kështu duket se u ka thënë presidenti Trump këshilltarëve të Shtëpisë së Bardhë, drejtuesve të Departamentit të Sigurisë së Brendshme dhe inxhinierëve ushtarakë, sipas “Washington Post”.

Majat e shtyllave duhet të jenë jo të rrëmbullakëta, por me majë, në mënyrë që të bëhet më e vështirë dhe e rrezikshme përpjekja për të kaluar ilegalisht kufirin. Këto kërkesa të reja të presidentit, me shumë gjasa do të rrisin koston e ndërtimit dhe mirëmbajtjes.

 

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej