- Advertisement -

TAG

viktima

Fier/ Një person vritet me armë brenda automjetit të tij

Një person është vrarë me armë zjarri në qytetin e Fierit. Policia bën më dije se viktima  me inicialet M.P është qëlluar brenda makinës...

Siçili/ Fundoset gomonia, dyshohet për qindra emigrantë të vdekur

Një tjetër tragjedi  u shënua në Kanalin e Siçilisë. Një gomone e tejmbushur me emigrantë nuk arriti të mbërrinte në destinacion e saj final...

Gjirokastër/ Humb jetën ushtari, përplaset me bordurën prej betoni

Një  ushtar në repartin e Gërhotit ka humbur jetën, si pasojë e një  aksidenti të rëndë të ndodhur  në hyrje të Urës së Viroit,...

Zelandë e re/ Tërmet i fuqishëm prej 7.4 ballësh, nuk ka viktima

Mesnatën e djeshme një tërmet i fuqishëm ka goditur Zelandën e Re. Lëkundjet e tërmetit me magnitudë prej 7.4 ballësh të shkallës Rihter e kishin...

Rritet bilançi i viktimave si pasojë e reshjeve të dendura, humbin jetën 3 persona

Reshjet e dendura të shiut  kanë shkaktuar kaos në disa qarqe të vendit, ku si pasojë kanë humbur jetën tre persona. Dhe konkretisht një 42...

“Heronj” dhe viktima

Reportazh/ Një ditë me veteranët dhe ish-të përndjekurit politikë. Ku bashkohen e ku ndahen dy palët, çfarë mendojnë ata për hapjen e dosjeve të...

Tragjedia e anijes së mbytur në Egjipt, shkon në 202 numri i viktimave

  Ka shkuar në 202 numri i viktimave si pasojë e aksidentit që përfshiu një anije me emigrantë javën e kaluar në ujërat egjiptiane. Ekipet e...

26 vjeçari në Torovicë u vra nga grabitës të armatosur për paratë e qumështit

Një vrasje  ka ndodhur sot në orën 06 e 15 minuta në rrugën e vjetër të Torovicës në zonën që ndan Lezhën me Shkodrën. Policia...

Vdekja e policit, përplasi patrullën, djali i ish-deputetit të PS. Ja ngjarja…

Makina që duke ecur me shpejtësi tej normave të lejuara në Kamzë, aksidentoi furgonin e patrullës së Policisë duke shkaktuar vdekjen e një oficeri,...

Gjendet një person i vdekur në Pogradec

Policia njofton se një 47-vjeçar nga Pogradeci është gjetur i vdekur në hyrje të qytetit,  (tek ish-Ferma). Viktima është  shtetasi A.H, rreth 47 vjeç,...

Latest news

Deputeti i PD-së, Bujar Leskaj jep alarmin: Dhjetëra shkolla në Vlorë janë mbyllur! Propaganda qeveritare nuk mund të mbulojë plagët e arsimit shqiptar

Deputeti i PD-së Bujar Leskaj ka uruar të gjithë nxënësit në mbarë vendin që sot nisin zyrtarisht procesin mësimor, ndonëse nën kushtet e pandemisë...

Alfred Cako bën deklaratën e habitshme: Ju tregoj se kush i kontrollon sot paratë e shqiptarëve

Konspiracionisti Alfred Cako shprehet se sot paranë e zotëron ‘Familja Rothschild’. Sipas tij, kjo familje zotëron të gjitha bankat e botës, edhe ato në...

Nuk ka bashkëpunim, talibanët ekzekutojnë drejtuesin e ISIS bashkë me 8 oficerë të tjerë

Ish-kreu i grupit terrorist ISIS-K, Abu Omar Khorasani është ekzekutuar dje në një burg në Afgansitan, njoftonte qeveria talibane. Ai ka qenë drejtues i degës...

Përfundon mbledhja e PD-së, Basha jep deklaratë për mediat: Jemi kthyer në parlament për këto arsye

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka folur për mediat pas përfundimit të mbledhjes së Grupit Parlamentar të PD-së. Ai theksoi se qeveria Rama është fajtori...

Emërimi i Vlora Hysenit/ Kurti dhe Osmani e shkarkuan nga detyra, ndërsa Rama e punëson si këshilltare

Vlora Hyseni, nëndrejtore e Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, është emëruar këshilltare e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama. Lajmin e bëjnë me dije mediat kosovare,...
- Advertisement -