- Advertisement -

TAG

viktima

20 të vdekur nga Covid në Maqedoninë e Veriut

Në Maqedoni gjatë 24 orëve të fundit nga 3.491 teste të kryera janë regjistruar 487 raste të reja me Covid-19. Betejën me Covid-19 e...

70 viktima dhe 2,697 raste të reja në 24 orë në Itali

Autoritetet shëndetësore në Itali, njoftuan se nga 662 mijë teste të realizuara, 2, 697 persona rezultuan pozitivë për Covid-19. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë 70 pacientë...

U gjet i vrarë, viktima në Peqin është ish-anëtar i bandës së Lushnjes

Policia ka identifikuar trupin e pajetë që u gjet paraditen e sotme buzë lumit Shkumbin në Peqin. Uniformat blu bëjnë me dije se viktima...

Rekord viktimash nga COVID-19 në Shqipëri

COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 3345 testime, 539 raste të reja, 11 humbje jete dhe 839 të shëruar në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë...

Vrasja në Fier, kush është autori që ekzekutoi ish-bashkëshorten

Elton Metaj, 31 vjeç ka vrarë ish bashkëshorten Sabrina Bega mbrëmë në Fier. Por kush është Elton Metaj? Ai ka qenë protagonist në vitin 2020, që...

(FOTO) Identifikohen dhe 3 viktima të tjera nga tragjedia në Tetovë

Janë identifikuar dhe tre viktima të tjera nga zjarri i rënë mbrëmjen e djeshme në spitalin Covid-19 në Kosovë. Bëhet fjalë për babë e bir,...

Maqedonia e Veriut në vështirësi/ Kërkon ndihmën e BE-së dhe NATO-s pas shpërthimit

Qeveria e Maqedonisë së Veriut sot ka kërkuar ndihmën e Bashkimit Evropian dhe NATO-së për hetimin e zjarrit, i cili të mërkurën shpërtheu në...

Zjarri në spitalin Covid në Tetovë, prokuroria: Të paktën 14 viktima, mes tyre nuk ka staf mjekësor

Prokuroria Themelore Publike e Maqedonisë ka dhënë mëngjesin e së enjtes detaje rreth zjarrit tragjik që ra në një spital Covid në Tetovë. Në...

Tmerri/ Dyshohet për 5 viktima ne aksidentin në Qafë-Muzinë (film)

Dyshohet se 5 të persona kanë humbur jetën si pasojë një aksidenti në Qafën e Muzinës. Një furgon ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar...

Pas një muaji shënohet viktima e parë nga COVID-19. Bilanci ditor: 30 raste të reja në 24 orë

Një humbje jete dhe 30 raste të reja janë shënuar në 24 orët e fundit nga koronavirusi. Bilanci është bërë publik nga Ministria e Shëndetësisë. Më...

Latest news

Disa zona në Tiranë pa drita/ OSHEE njofton: Dy ditët e ardhshme do të ketë ndërprerje të energjisë

OSHEE ka njoftuar qytetarët se nesër dhe pasnesër do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të punimeve për mirëmbjatjen e kabinave. Sipas njoftimit...

A ka njerëz rezistentë ndaj Covid-19? Ja çfarë kanë zbuluar studiuesit

Studiuesit po kërkojnë në të gjithë botën për njerëz që mund të jenë rezistentë ndaj virusit SARS-CoV-2, i cili shkakton Covid-19. Në gjenet e disa...

Shqipëria regjistron 566 raste të reja me Covid dhe 6 humbje jete

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 3677 testime, 566 qytetarë të infektuar, 6 humbje jete dhe 513 të shëruar në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë...

BE jo në të njëjtën linjë me SHBA? Soreca zbulon nëse do të bashkëpunojë apo jo me Sali Berishën

A do të bashkëpunojë BE dhe ambasadori i saj në Shqipëri, Luigi Soreca me ish-kryeminsitrin Sali Berisha, nëse ai rikthehet në krye të PD? Ambasadori...

“Dhurata” e PD-së për Ramën vetting-u i politikanëve nga SPAK… Mesila Doda: Pse nuk ia varim ujkut mëlçitë në qafë?

Një ide marroke është ajo që propozon Partia Demokratike për vetting-un e politikanëve. Ligjvënësit çdo vit vetëdeklarohen në ILDKPI dhe në rast mospërputhje hetohen,...
- Advertisement -