Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Bulqiza vazhdon të vrasë…

Nga 27-shi 0

Një tjetër aksident ka ndodhur në minierat e Bulqizës. Një shpërthim gazi që ka ndodhur brenda minierës, ka bërë që një minator të humbë jetën, ndërkohë që një tjetër është plagosur.

Ngjarja ka ndodhur në minierën e fshatit Tërnovë.

Viktima është Fadil Stojku 50 vjeç, ndërsa i plagosuri Lejtim Ramçi. Dyshohet se aksidenti ka ndodhur për shkak të lëndëve helmuese, menjëherë sapo ka shpërthyer sasia e dinamit. Minatorët janë helmuar nga gazi që është çliruar.

/mapo.al/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej