- Advertisement -

TAG

valle

Turp për ju! (për “çamët” që u rreshtuan në bishtin e listës së Rilindjes)

Mua më vjen turp për ju! Mua më vjen turp për ju, sepse asnjë ditë nuk e deshët Çamërinë, për atë që e duan çamët! Mua...

Si në kohën e Dullës: Këngë e valle për të shkuar në votime

Në njësinë numër 8 në Tiranë opozitarët kanë pajtuar saze, duke bërë aheng për votimet si në kohën e shokut Veri. Thirrjet kanë qenë të...

Krishtlindje në Washington, meshë shqip e valle shqiptare (film)

Dioqeza e Arlingtonit në zonën e Uashingtonit ka kremtuar me një meshë në gjuhën shqipe Krishtlindjet, 550 vjetorin e vdekjes së Skënderbeut dhe 110...

Dua Lipa dhe Bebe Rexha festë shqiptare në hotel, bashkë me miqtë kërcejnë valle zbathur (Film)

Pasi kanë pozuar para fotografëve dhe kanë qenë në qendër të mediave botërore, Dua Lipa ehe Bebe Rexha kanë festuar në hotel. Festa ka...

Valle shqiptare në mes të Parisit (Film)

Nën tingujt e këngës fort të dashur për shqiptarët "Në tren për Prizren", të bandës mitike të rock-ut prishtinali, Gjurmët në mes të Parisit është...

“Popullsia drejt ikjes”, Kumbaro dhe Çuçi ja marrim valles duke festuar (FOTO)

Në një kohë kur shumë fshatra në vend po braktisen, ministria e Kulturës Mirela Kumbaro së bashku me ish-ministrin Bledi Çuçi ishin të pranishëm...

Tradita s’harrohet/ Maturantët dibranë festojnë përfundimin e gjimnazit me valle në oborrin e shkollës (Film)

Tendencat gobalizuese kanë bërë që edhe adoleshentët shqiptarë të kenë të njëjtat mënyra për të kaluar kohën e për të festuar. Përdorin të njëjtët...

Nis festa në Elbasan, Dita e Verës pritet me këngë e valle (Film)

Me flamurin shqiptar dhe atë të Kosovës në duar, valltarët në Elbasan kanë nisur festimet për Ditën e Verës. Nën tingujt e muzikës teksa...

Ende s’ka marrëveshje në Kretë, Kotzias e Bushati ia marrin valles

Në Kretë për të dytën ditë vijojnë negociatat Greqi-Shqipëri për të zgjidhur problemet sa të vjetra dhe të reja mes dy vendeve. Ndërsa ende nuk...

E kallin Serbinë, vallja e Kosovës nga nxënësit e shkollës së Novi Pazarit

Për shkak të reagimeve të  disa shovinistëve serb, me rastin e paraqitjes së nxënësve të shkollës së mjekësisë së N. Pazarit me valle shqiptare...

Latest news

Deputeti i PD-së, Bujar Leskaj jep alarmin: Dhjetëra shkolla në Vlorë janë mbyllur! Propaganda qeveritare nuk mund të mbulojë plagët e arsimit shqiptar

Deputeti i PD-së Bujar Leskaj ka uruar të gjithë nxënësit në mbarë vendin që sot nisin zyrtarisht procesin mësimor, ndonëse nën kushtet e pandemisë...

Alfred Cako bën deklaratën e habitshme: Ju tregoj se kush i kontrollon sot paratë e shqiptarëve

Konspiracionisti Alfred Cako shprehet se sot paranë e zotëron ‘Familja Rothschild’. Sipas tij, kjo familje zotëron të gjitha bankat e botës, edhe ato në...

Nuk ka bashkëpunim, talibanët ekzekutojnë drejtuesin e ISIS bashkë me 8 oficerë të tjerë

Ish-kreu i grupit terrorist ISIS-K, Abu Omar Khorasani është ekzekutuar dje në një burg në Afgansitan, njoftonte qeveria talibane. Ai ka qenë drejtues i degës...

Përfundon mbledhja e PD-së, Basha jep deklaratë për mediat: Jemi kthyer në parlament për këto arsye

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka folur për mediat pas përfundimit të mbledhjes së Grupit Parlamentar të PD-së. Ai theksoi se qeveria Rama është fajtori...

Emërimi i Vlora Hysenit/ Kurti dhe Osmani e shkarkuan nga detyra, ndërsa Rama e punëson si këshilltare

Vlora Hyseni, nëndrejtore e Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, është emëruar këshilltare e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama. Lajmin e bëjnë me dije mediat kosovare,...
- Advertisement -