- Advertisement -

TAG

ushtare

Hy mrena n’Shkodër me 300 spartanë…

Kryeministri i vendit, Edi Rama mblodhi sot qindra ushtarë dhe vajti e vizitoi Shkodrën. Një vizitë të tillë se kish parë historia as me Noizy-n...

Erdogan: Na vranë 7, do vrasim 700

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan premton hakmarrje të ashpër për shtatë ushtarët turq të vrarë nga terroristët kurdë orët e para të mëngjesit të...

Rrëfimi i rrallë i priftit: Më vrisni mua dhe murgeshat si fillim, pastaj vrisni myslimanët

Famullitari Dom Kelmend Spaqi, i cili gjatë luftës në Kosovë në vitet 1998 - 99 po kryente detyrën e meshtarit në fshatin Gllogjan, një...

Pa territoret shqiptare, Mali i Zi, Maqedonia, Greqia dhe Serbia do ishin vetëm “shprehje gjeografike”

Nga Spartak Ngjela Ku është nisur të shkojë Shqipëria dhe çfarë po bën korrupsioni shtetëror shqiptar sot për të shpëtuar kokën dhe paratë? Shqipëria është nisur...

Doda: Ushtari italian po lexohet si grek, po përdoren të vdekurit (film)

Sekretarja e Përgjithshme e Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Mesila Doda gjatë një interviste në Ora News ka deklaruar se sipas studiuesve një medalion i...

Pra një grek i vrarë në luftë paska më shumë vlerë se një çam që ka luftuar të njëjtin armik?

Nga Alket Veliu Derrkuci Napoleon, personazh i George Orwell në librin i tij brilant “Ferma e kafshëve”, spikati si derrkuci që hungërinte më shumë parrullën...

Ushtarë grekë apo ushtarë italianë?

Ditën e sotme kanë filluar gërmimet në fshatin Dragot të rrethit Tepelenë, për gjetjen e eshtrave të ushtarëve grekë të rënë gjatë Luftës së...

Dragoti midis dy zhvarrimeve të ushtarëve grekë të viteve 1985 dhe 2018

Nga Kastriot Dervishi Sot u kryen në Dragot të Tepelenës gërmime për zhvarrimin e ushtarëve grekë të vrarë gjatë Luftës Italo-Greke të viteve 1940-1941, në...

Media greke citon Idrizin: Grekët do të pretendojnë tokën shqiptare me varret e ushtarëve grekë

Kryetari i Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi gjatë një interviste në Fax Tv deklaroi se  familjarët grekë nuk i marrin trupat e...

Idrizi: Pse familjarët e ushtarëve grekë s’i marrin trupat e tyre atje? Se ecin me parimin: “Ku kemi varret, kemi atdheun”

Shpëtim Idrizi i ftuar në Fax Tv ka deklaruar se ndërtimi i varrezave për ushtarët grekë në Shqipëri shkel të gjitha konventat ndërkombëtare. Sipas Idrizit...

Latest news

Artan Fuga: Kërkesa për dorëheqje të parevokueshme e Bashës do të ishte një gafë politike e PD

Akademiku Artan Fuga deklaron se është gafë e madhe që Këshilli Kombëtar ti kërkojë sot dorëheqjen e parevokueshme, kryetarit të PD, Lulzim Bashës. Reagimi i...

Partia Demokratike shkon në zgjedhje, propozohet që kryetari i ri të zgjidhet më 13 qershor

PD do të shkojë në zgjedhje për kryetarin e ri më 13 qershor, duke afruar datën nga korriku me një muaj më herët. Sekretari i...

Basha: Nuk lejova bashkëpunimin me bandat në zgjedhje, kjo është përgjegjësia ime

Kreu i PD, Lulzim Basha ka deklaruar se në zgjedhje nuk ka lejuar të bashkëpunojë me bandat. Ai thotë se këtë e ka parim, dhe...

Izraeli rrafshon tre ndërtesa në Gaza, të paktën 33 viktima e 50 të plagosur

Sulmet ajrore të Izraelit në qytetin e Gaza-s shkatërruan të dielën tre ndërtesa dhe u morën jetën të paktën 33 personave. Lajmin e bën...

Bilanci i COVID-19 në Shqipëri, 37 raste dhe 3 humbje jete këtë të dielë

Situata e COVID19 në 24 orët e fundit është si vijon: Janë kryer 1862 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 37 qytetarë. Rastet pozitive...
- Advertisement -