- Advertisement -

TAG

ushtare

Donin të shembnin Kishën e Laçit, as shkenca nuk e shpjegon dot atë që u ndodhi 32 ushtarëve

Në vitin 1981, një grup ushtarësh nga toga e Drojës në Laç shkuan për të rrëzuar pjesën e mbetur të rrethimit, në Kishën e...

Pakistan/ Shpërthen bomba, vdesin 6 ushtarë

Një bombë, e cila ka pasur afër një grup me trupa ushtarake në jugperëndim të Pakistanit, ka lënë të vdekur gjashtë ushtarë dhe ka...

Makina përplas ushtarët në Paris, 6 të plagosur

Parisi e nis këtë të mërkurë me 6 të plagosur. Një makinë ka përplasur disa ushtarë francezë në periferi të Parisit duke lënë të...

Ushtarë të fotografuar, para, gjatë dhe pas luftës

Lufta e shenjuar në fytyrën e ushtarëve të cilët nuk janë më të njëtët para dhe pas saj. Lufta i ndryshon njerëzit, pasi bëhen pjesë...

Mediat serbe: Shqiptarë të armatosur do zbarkojnë në kufi, ja plani sekret

Shërbimet informative të Serbisë kanë marrë informata se ka rrezik nga nxitja e tensioneve ndërmjet Serbisë e Maqedonisë në të cilat do të përfshiheshin...

Çpo ndodh në Kosovë? SHBA zbarkon trupat ushtarake

Shtetet e Bashkuara të Amerikës më 19 korrik do të dërgojnë në Kosovë 500 ushtarë të rinj nga Teksasi, Karolina e Veriut, Kalifornia dhe...

Greqia i dënon me 60 ditë burg ushtarët që bënë shqiponjën

7 rekrutët e ushtrisë greke që pozuan duke treguar simbolin e  shqiponjës dykrenare janë dënuar me 60 ditë burg Burime pranë Ministrisë së Mbrojtjes në...

Forcat e Armatosura kërkojnë ushtarë, ja kriteret që duhet të plotësoni

Forcat e Armatosura Shqiptare  vazhdojnë rekrutimin për të gjithë të rinjtë që duan ti bashkohen ushtrisë. Ministria e Mbrojtes bën me dije se të gjithë...

Shfaqje e veçantë/ Qeni përpiqet t’i shpëtojë jetën ushtares (video)

  Në finalen e Kampionatit Botëror Freestyle 2016 (për qentë) , një vajzë me qenin e saj, prezantuan një performancë shumë të veçantë. Performanca tregon jetën...

Kodheli publikon video si luftuan me zjarrin 500 ushtarët e FA

Ministrja e mbrotjes Mimi Kodheli ka publikuar një video në faqen e sajë në Facebook ku tregon për punën që kanë bërë gjat muajit...

Latest news

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...
- Advertisement -