- Advertisement -

TAG

Urim Gjata

Rama s’ka guxim jo ta largojë, por as t’i zerë emrin në gojë

Toma (Tom Doshi) është si "Tosun Baçi", po foli ai rrumpallën e merr lumi. Nga Urim Gjata Si gjithmonë edhe mbas 8 vitesh narkoqeveri “rilindase”, fajin...

Tronditëse/ Agron Tufa nxjerr pseudonimi i Gramoz Ruçit si bashkëpunëtor i Sigurimit të Shtetit. Kryetari i Kuvendit nuk reagon…

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi, numri dy i shtetit ka qenë bashkëpunëtor i Sigurimit me pseudonimin "cigarja". Lajmin e bën me dije...

Si i përçau dhe i izolojë partitë politike kombëtare Edi Rama

Nga Urim Gjata Edi Rama me forcën që i jep posti i kryeministrit të Shqipërisë mëmë jo vetëm tentojë të zhdukë Çështjen Çame dhe izolimin...

Kryemashtruesi Festim Lato! Njihuni me Kryeministrin ordiner të “Republikës së Çamërisë.”

Nga Urim Gjata Hajduti që ka masakruar familje të tëra duke ju marrë dhjetra e dhjetra mijra euro me anë të mashtrimit të “çështies së madhe...

Prapaskenat e grushtit të shtetit në Mal të Zi

Nga Urim Gjata Në muajin korrik 2017, në Mal të Zi, ka filluar procesi gjyqësor ndaj një grupi, ku ishin të përfshirë shtetas malazezë e...

Në Stockholm na e dinë ende flamurin me yll komunist, çibanin sllav

Një statujë e Kupës së Europa League është vendosur në qendër të Stockholm-it, ku zhvillohet finalja e shumëpritur mes Ajax dhe Manchester United. Kupa...

Ngjarja në Kuvendin e Maqedonisë dhe roli i drejtuesve shqiptarë në MPB

Nga Urim Gjata Në ngjarjet e fundit në Kuvendin e Maqedonisë, ku u sulmuan në mënyrë të dhunshme deputetët e LSDM dhe ata shqiptarë, u...

Çfarë fshihet pas këtij takimi në Korçë të Adriatik Llallës?

Nga Urim Gjata Kryeprokurori Adriatik Llalla u takua dje në Korçë me kryeprokurorin e Maqedonisë. Çfarë fshihet pas këtij takimi? Mediat në Tiranë shkruajnë se familja...

Ambasadori maqedon në Tiranë, afera seksuale, spiunazhi

Nga Urim Gjata Stojan Karajanov është ambasadori i Republikës së Maqedonisë që shërben prej disa kohësh në Shqipëri. Ai e nisi karrierën në Shtëpinë e...

Dekriminalizimi/ kryetari i Bashkisë së Pustecit, Edmond Themelko fsheh arrestimin e tij

Nga Urim Gjata Kryetari i Bashkisë së Pustecit, Edmond Themelko që drejton prej shumë vitesh këtë bashki që banohet kryesisht nga qytetarë shqiptarë me kombësi...

Latest news

PD dorëzoi në KAS dosjet voluminoze për shkeljet zgjedhore, zbardhen pretendimet e selisë blu

Partia Demokratike ka dorëzuar në KAS 10 dosjet voluminoze për shkeljet e pretenduara elektorale në 9 qarqe të vendit, konkretisht për Kukësin, Durrësin, Tiranën, Elbasanin, Fierin,...

“Demokracia lind me liri, rritet me ligje demokratike”, njoftohet protesta e parë te kryeministria pas zgjedhjeve të 25 Prillit

Shoqëria civile së bashku me ish-të përndjekur politikë, aktivistë dhe intelektualë ka parashikuar në datën 12 Maj mbajtjen e një proteste në ambientete përballë...

Ngjarje tragjike në rrugët e qytetit shqiptar, makina humb kontrollin dhe përplas për vdekje dy fëmijë 8 vjeçarë

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur sot pasdite në Kosovë, ku një veturë ka rënë në lumë në fshatin Carralevë. Si pasojë...

Mbi 8 mijë raste të reja, shënohet numri më i ulët i viktimave në Itali që nga tetori

Në 24 orët e fundit në Itali, janë regjistruar 8,292 raste të reja me koronavirus nga 226,006 testime të kryera për të dyshuar. Sot...

Përfundon kontrata me vaksinën AstraZeneca, BE: Nuk do ta rinovojmë

Thierry Breton, Komisioneri Evropian për Tregun e Brendshëm deklaroi sot, se Komisioni Europian nuk do të rinovojë kontratën për vaksinat e koronavirusit me AstraZeneca...
- Advertisement -