Si i përçau dhe i izolojë partitë politike kombëtare Edi Rama

Duhet të lëçisni

Ndërpriten kontratat e spitaleve me mjekët specializantë, reagon operatori

Operatori i Shërbimeve te Kujdesit Shëndetësor ka reaguar në lidhje me lajmet për ndërprerje të kontratave të specializanteve. Në një njoftim për shtyp, ai sqaron...

Sekuestrohen 300 kilogramë kokainë e fshehur në një kamion në Portin e Durrësit

Policia e Shtetit ka sekuestruar 300 kilogramë kokainë të fshehur në një kamion në Portin e Durrësit. Në njoftimin zyrtar të policisë bëhet me dije...

Rikonstruksioni i kabinave elektrike/ OSHEE: Në këto zona të Tiranës nuk do të ketë energji elektrike

Operatori për Shpërndarjen e Energjisë Elektrike (OSHEE) ka dhënë njoftimin për ndërprerjen e energjisë elektrike gjatë ditës së nesërme në disa zona të Tiranës....

Përplasje në Jeruzalem, 9 të plagosur dhe dhjetëra të arrestuar

Dhjetë palestinezë u arrestuan sot pas përplasjeve me policinë izraelite në Sheshin Temen në Jeruzalemin Lindor, gjatë të cilave nëntë njerëz u plagosën. Rreth 1000...

Nga Urim Gjata

Edi Rama me forcën që i jep posti i kryeministrit të Shqipërisë mëmë jo vetëm tentojë të zhdukë Çështjen Çame dhe izolimin e PDIU, por ai tentojë dhe arriti të përçajë partitë kombëtare shqiptare në Maqedoni dhe Kosovë.  Rama 2, deklarojë në media para disa kohësh se më 2015 i acarojë qëllimisht dhe artificialisht marrëdhëniet me Greqinë. Në zgjedhjet e 2017, Edi Rama punojë fort që kryetari i PDIU Shpëtim Idrizi të mos zgjidhej deputet, dhe të gjithë jemi dëshmitar se si ju vodhën votat e PDIU në qarkun e Tiranës. Më tej deputetët e mbetur të PDIU me anë të presioneve dhe favoreve të tenderave të rreshtohen përkrah PS duke e lënë këtë parti pa asnjë zë kombëtar brenda Kuvendit të Shqipërisë.

Kryeministri Rama bëri aktin më të ulët duke shkatërruar partitë shqiptare në Maqedoni BESA dhe ASH e Selës. Kontributi i Edi Ramës për të përçarë këto dy parti është primar. Të gjithë jemi dëshmitarë kur Edi Rama thirri partitë politike shqiptare të Maqedonisë për një Platformë të përbashkët kombëtare, dhe i vetmi që nuk ju përgjigj kësaj ftese dhe ia përplasi në fytyrë karrigen në Pogradec për këtë tavolinë, ishte kryetari i PDSH Menduh Thaçi i cili i njeh shumë mirë lojërat e pabesa të Ramës. Pas disa takime të Ramës në tavolinën e rrumbullakët me kryetarin e BDI Ali Ahmeti, Zijadin Selën e ASH, dhe Bilal Kasamin e BESËS, mediat ballkanase shkruajtën gjoja për një Platformë Kombëtare të partive shqiptare në Maqedoni.  Por askush nuk foli apo i ofrojë njerëzisë qoftë edhe një faqeje të kësaj Platforme. Si pasojë e propagandës së Platformës Kombëtare erdhi nxitja për rrahjen dhe tentimin për të vrarë Ziadin Selën. Nuk kaloj asnjë vit dhe partia e dytë më e madhe shqiptare e cila po njihte rritje tek votuesit shqiptar në Maqedoni BESA të përçahet në dy grupe dhe po shkon drejtë shpërbërjes.

Edi Rama e zgjati dorën e tij përçarëse edhe tek partitë kombëtare në Kosovë. Pas disa vitesh do mësojmë se Rama ka gisht në ndarjen e VV të Albin Kurtit me anë të grupit të Shpend Ahmetit me të cilin Rama ka lidhje të vjetra dhe i përkasin të njëjti grupacioni politik globalistë. Radhën për përlyerjen dhe shkatërrimit e ka partia e Ramushit dhe e Limaj, kjo është vetëm çështje kohe, ndërsa historia do flasë për figurën shkatërrimtare të Edi Ramës i cili e ka mësuar në klubet e Parisit ku UBD serbe ka patur bazën kryesore në Evropë për goditjen e elementëve kombëtarë shqiptarë. Shqipëtarët e Ish-Jugosllavisë e dinë shumë mirë rolin e rëndësishëm të degës së UDB që ka vepruar në Parisë.

Si i përçau dhe i izolojë partitë politike kombëtare Edi Rama.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Ndërpriten kontratat e spitaleve me mjekët specializantë, reagon operatori

Operatori i Shërbimeve te Kujdesit Shëndetësor ka reaguar në lidhje me lajmet për ndërprerje të kontratave të specializanteve. Në një njoftim për shtyp, ai sqaron...

Sekuestrohen 300 kilogramë kokainë e fshehur në një kamion në Portin e Durrësit

Policia e Shtetit ka sekuestruar 300 kilogramë kokainë të fshehur në një kamion në Portin e Durrësit. Në njoftimin zyrtar të policisë bëhet me dije...

Rikonstruksioni i kabinave elektrike/ OSHEE: Në këto zona të Tiranës nuk do të ketë energji elektrike

Operatori për Shpërndarjen e Energjisë Elektrike (OSHEE) ka dhënë njoftimin për ndërprerjen e energjisë elektrike gjatë ditës së nesërme në disa zona të Tiranës....

Përplasje në Jeruzalem, 9 të plagosur dhe dhjetëra të arrestuar

Dhjetë palestinezë u arrestuan sot pas përplasjeve me policinë izraelite në Sheshin Temen në Jeruzalemin Lindor, gjatë të cilave nëntë njerëz u plagosën. Rreth 1000...

Kurti në Vjenë: Kosova dhe Serbia të bëjnë deklaratë të paqes me zotim për mos-sulmim

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, këtë të premte ka qenë pjesë e Samitit të gjashtë shteteve të Ballkanit Perëndimor, i cili është mbajtur në...