- Advertisement -

TAG

trajneri

Ndodh e papritura/ Trajneri Mirsad Jonuz jep dorëheqjen nga Vllaznia

Fitorja 1-3 në Vlorë dhe kalimi i pagave nga Këshilli Bashkiak i Shkodrës, nuk e kanë kthyer qetësinë te Vllaznia. Mësohet se trajneri Mirsad...

Koronavirusi shkakton viktimën 21/ Nuk ia del dot ish-trajneri i Kombëtares së boksit, Skënder Kurti

Ish-kampioni i boksit dhe ish-trajneri i Kombëtares, Skënder Kurti pas një beteje të gjatë me koronavirusin nuk ka mbijetuar dot. Pak javë më parë 61-vjeçari...

U prek nga Covid-19, dëshmia e futbollistit italian: Si më shpëtoi jetën ilaçi eksperimental (film)

Ne një lidhje me skype nga Latina, Itali futbollisti dhe trajneri Fausto Russo i prekur nga COVID-19, sqaroi dhe mënyrën e trajtimit dhe medikamentet...

Zyrtare/ Tottenham: Mourinho është trajneri ynë i ri

Pas orë pas pushimit nga puna tëv Mauricio Pochettino, Spurs-at bënë me dije që kanë zgjedhur pasardhësin e tin. Me Special One është nënshkruar...

Trajneri dhe lojtarët serbë të Malit të Zi nuk pranojnë të paraqiten ndaj Kosovës

Mali i Zi do të ketë edhe disa mungesa në ndeshjen e sotme kundër Kosovës. Serbia vazhdon me politikat e saj ndaj Kosovës, aq...

Skënder Gega largohet nga drejtimi i Partizanit

Trajneri Skënder Gega largohet nga drejtimi i Partizanit. Siç mësohet nga komunikimi i zyrës për shtyp, palët kanë vendosur që të mbyllin bashkëpunimin mes tyre. Gega...

Tare: Kombëtare me identitet, s’duhet presion mbi trajnerin

Igli Tare, ish-sulmuesi kuqezi dhe aktualisht një nga drejtuesit sportiv më të njohur në Itali, është i të njëjtit mendim me lojtarët sa i...

Dëmtimi enigmatik i Luiza Gegës, reagon trajneri: Ja e vërteta

Vetëm dy ditë përpara garës ku Shqipëria do të përfaqësohej me të vetmen sportiste në këtë kompeticion dhe pritshmëritë ishin të mëdha, në mënyrë...

Derbi i Mançesterit, miliona dhe urrejtje

Të shtunën është përplasja Murinjo – Guardiola, por në krah të portugezit është edhe Zlatan Ibrahimoviç, i cili e ka regjistruar trajnerin katalanës në...

De Biasi: Do vazhdoj si trajner i Kombëtares

Ndalesa e fundit e ekipit të Kombëtares kuq e zi sa i takon nderimeve zyrtare ishte Kryeministria. Duke folur në pritjen zyrtare, trajneri i kuqezinjve...

Latest news

Të shtëna me armë pranë Gjykatës së Elbasanit, dyshohet për një viktimë

Të shtëna me armë zjarri janë raportuar këtë të enjte pranë Gjykatës së Elbasanit . Mësohet se ngjarja ka ndodhur mes një çifti bashkëshortësh. Nga...

PD: Zbardhet skema kriminale e blerjes së votës në qarkun e Durrësit, 1 mijë euro për familje

Partia Demokratike ka sjellë sot një tjetër rast, që vërteton që janë blerë vota në zgjedhjet e 25 prillit. Në një deklaratë për mediat, Belind...

“27-vjeçari u vetëvra pasi i kërkuan mbrapsht lekët e blerjes së votës”

Ish-kryeministri Sali Berisha postoi një denoncim të rëndë në faqen e tij në rrjetin social facebook, ku sipas një qytetari, një 27-vjeçar i quajtur...

Komisioni i Ligjeve miratojnë kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Meta

Komisioni i Ligjeve ka miratuar kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor. Kërkesa e PS miratohet me 14 vota pro dhe 1 kundër. Hetimi parlamentar është...

Votimi elektronik, Celibashi: Do hetojmë kush ka vendosur gishtin më shumë se një herë

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi dhe nënkomisionerja Lealba Pelinku ishin sot në Lundër për të inspektuar transferimin e të dhënave nga aparaturat e...
- Advertisement -