Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Trajneri dhe lojtarët serbë të Malit të Zi nuk pranojnë të paraqiten ndaj Kosovës

Nga Klodiana 0

Mali i Zi do të ketë edhe disa mungesa në ndeshjen e sotme kundër Kosovës. Serbia vazhdon me politikat e saj ndaj Kosovës, aq sa ato po vihen re edhe në sport.

Ishte presioni nga Beogradi ai i cili ka detyruar trajnerin dhe dy futbollistë me prejardhje nga Serbia mos pranojnë të jenë të pranishëm në ndeshjen e sotme të Malit të Zi përballë Kosovës.

Trajneri Lubisha Tumbakoviq dhe dy lojtarët, Mirko Ivanoviq e Filip Stojkoviq, njëkohësisht luajnë në klubin e Crvena Zvezdës nuk do të jenë pjesë e kombëtares së Malit të Zi.

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll sonte do të luajë ndeshjen e Grupit A të kualifikimeve për “Euro 2020”, me Malin e Zi në Podgoricë nga ora 20:45.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej