- Advertisement -

TAG

futboll

Lufta në Ukrainë, pezullohet kampionati i futbollit

Kjo ditë ka nisur mes bombardimeve për qytetarët ukrainas, pasi në orët e para Rusia ka nisur sulmet. Nisja e ofensivës ruse në Ukrainë...

Nëna e Armando Brojës rrëfen të pathënat për lojtarin më të komentuar shqiptar

Armando Broja është padiskutim njeriu i momentit në Premier League, me skuadrën e Southampton si dhe futbollisti shqiptar më i komentuar. Shumë skuadra tashmë janë...

Rangnick merr psikolog për Manchester United

Manchester United nuk është në periudhën e tij më të mirë. Ecuria në fillim ishte pozitive me ardhjen e trajnerit të ri, Rangnickm por...

Fati i buzëqesh Lushnjës, Duka: Po investojmë në 3 fusha të reja dhe tapetin e stadiumit

Kanë nisur punimet për ndërhyrjen në fushën e stadiumit ‘Roza Haxhiu’ në Lushnje. Ky investim konsiston në rikostruksionin e fushës së këtij stadiumi përmes...

Lazër Matija zgjidhet kryetari i ri i SHRF Shkodër, rivali e uron

Ditën e sotme janë zhvilluar zgjedhjet për kryetarin e Shoqatës Rajonale të Futbollit Shkodër, ku ishin dy propozime, Kujtim Shaba dhe Lazer Matija. Matija...

Risi e re, FIFA teston në Botëror “offsajtin” automatik

Sistemi VAR ishte një risi shumë e rëndësishme në botën e futbollit, mirëpo as ky sistem nuk arrin ta kapë 100% një pozicion jashtë...

Çfarë ka ndodhur me Bale?

Gareth Bale ka lënë të kuptohet se në verën e ardhshme mund edhe të tërhiqet nga futbolli i luajtur. Shfaqja me maskë në stërvitje ka...

“Ç’hyn këtu mamaja ime”, sulmuesi shpërthen në lot, gjyqtari dhe kapiteni kundërshtar e ngushëllojnë

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në ndeshjen ku luhej sfida e prapambetur mes Leçes dhe Viçencës.   Skuadra e Kastriot Dermakut, fitoi me shifrat...

Derbi Inter-Milan, ja sa tifozë do të ketë

Ja sa tifozë do të ketë në derbin Inter-Milan San Siro pret të mbushet në 50% të kapacitetit të tij për derbin mes Interit dhe...

Fundjava “foli” shqip, ja lojtarët që spikatën

Edhe kjo fundjavë ka qenë mjaft pozitive për një pjesë të madhe të lojtarëve shqiptarë që aktivizohen në kampionatet europiane, duke qenë edhe protagonistë...

Latest news

Loboi 700 mijë $ për foton me Trump? Meta: Mashtrim, padi gazetës

Presidenti Ilir Meta ka paralajmëruar se do të hedhë në gjyq gazetën austriake “Krone Zeitung”, pas akuzave të ngritura se ka paguar 700 mijë...

Marrëveshja Rama-Basha, Meta: 17 Maji, dita më e errët e pluralizmit politik

Presidenti Ilir Meta e ka nisur konferencën e tij me marrëveshjen e 17 majit të vitit 2017 të nënshkruar midis kryeministrit Edi Rama dhe...

Finalja e Conference League/ Duka për “La Repubblica”: Ndihemi krenarë

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, në një intervistë për La Repubblica, ka folur për finalen e Conference League, e cila do zhvillohet në Tiranë,...

Balla i propozoi të ulen/ Alibeaj: E bëri kastile, do të trazojë ujrat

Kreu i Grupit Parlamentar Enkelejd Alibeaj foli në lidhje me propozimin e Taulant Ballës për të diskutuar veç në lidhje me emrat e mundshëm...

Presidenti i ri/ Alibeaj pranon ftesën e Ballës

Ndonëse debatuan gjatë gjithë mbledhjes, Enklejd Alibeaj nuk e refuzoi ftesën e Taulant Balla që pas mbledhjes së Konferencës së Kryetarëve të shkonin të...
- Advertisement -