Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Zyrtare/ Tottenham: Mourinho është trajneri ynë i ri

Nga 27-shi 0

Pas orë pas pushimit nga puna tëv Mauricio Pochettino, Spurs-at bënë me dije që kanë zgjedhur pasardhësin e tin. Me Special One është nënshkruar një kontratë deri në vitin 2023.

Tashmë Josè Mourinho është zyrtarisht trajneri i ri i Tottenham dhe këtë e ka njoftuar vetë klubi në faqen e vetë zyrtare.

Presidenti i klubit, Daniel Levy ka thënë: “Jose është një nga menaxherët me suksesin më të madh në futboll. Ka një eksperiencë të gjerë, mund ta ndihmojë skuadrën dhe është një strateg i vërtetë. Ka fituar në të gjitha klubet, ku ka shkuar. Besojmë se do të sjellë energjinë dhe besimin e duhur tek ekipi “.

/Tuttosport/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej