- Advertisement -

TAG

Termet

Tërmet, shi dhe… ylber! Ndodh në Tiranën tonë…

Sa shumë fenomene natyrore kanë ndodhur në vetëm pak momente në kryeqytetin e Shqipërisë. Pak pas orës 15:00 vendi dhe kryesisht Tirana u godit nga...

Tjetër tërmet, lëkundet Tirana

Një tjetër lëkundje tërmeti është ndjerë sot në kryeqytet. Goditja ka qenë 4.5 ballë e shkallës Rihter ndërsa epiqendra e lëkundjeve ka qenë në fshatin Vorozen...

“Tërmetet mund të zgjasin disa javë”, sizmiologu: Janë regjistruar 516 goditje

Lëkundjet sizmike që po prekin Shqipërinë janë bërë tashmë një rutinë e zakonshme. Prej dy ditësh, toka lëkundet ditë e natë, edhe pse magnitudat...

Tërmetet në Tiranë e Durrës nuk janë ndalur edhe gjatë natës

Lëkundjet sizmike që nisën rreth orës 11:00 të ditës së djeshme nuk janë ndërprerë edhe gjatë natës. Tërmete nga 3 deri në 4 ballë janë...

Efekti i tërmetit në muret e Ministrisë së Bujqësisë

Nuk janë raportuar dëme materiale të tërmetit që lëkundi kryeqytetin sot, megjithatë një fotografi që po bën xhiron e rrjeteve sociale tregon të kundërtën. Pamjet...

“Zjarrfikës te teatri, po fotografojnë të çarat e vjetra, për t’ia faturuar tërmetit”

Me ironi apo jo, jo pak shqiptarë e kanë lidhur tërmetin me teatrin. "Aleanca për mbrojtjen e teatrit" ngre alarmin se punonjës të zjarrfikëses po...

Tërmeti në studion e Top-it, moderatori dhe kuzhinierja vrapojnë të largohen (Film)

“Në shtëpinë tonë”, emisioni që transmetohet çdo paradite në Top Channel e ka ndjerë më shumë tërmetin. Moderatori Florian Agalliu dhe kuzhinierja shfaqën përjetimet e...

Çahet muri i Kryesisë së Kuvendit nga tërmeti, deputetët ia “mbathin” nga salla

Një tërmet i fuqishëm ka goditur rreth 30 minuta më parë të gjithë Shqipërinë, ku mësohet se epiqendra ka qenë Gjiri i Lalëzit në...

Tërmet 5,2 ballë në Tiranë, qytetarët braktisin shtëpitë

Për qytetarët e Tiranës paraditja e kësaj të mërkure ka rezultuar jo pak e frikshme. Tërmeti me magnitudë 5,2 ballë me qendër në Shijak,...

Lëkundje të forta tërmeti në Tiranë

Lëkundje të forta tërmeti janë ndierë pak minuta më parë në kryeqytet. Mësohet se tërmeti ka qenë rreth 5.2 ballë sipas rrjetit ndërkombëtar sizmiologjik, ndërsa...

Latest news

U zgjodh dje në mbledhjen e Këshillit Kombëtar, Eno Bozdo jep dorëheqjen nga komisioni zgjedhor i PD

Eno Bozdo ka dhënë sot dorëheqjen nga komisioni zgjedhor i Partisë Demokratike. Ky komision u votua mbrëmjen e kaluar në mbledhjen e Këshillit Kombëtar, ndërsa...

Krimet zgjedhore dhe pastrimi i parave, kryeprokurori Çela: Shumë shpejt do kemi rezultate

Prokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela, ka zhvilluar sot një takim në Prokurorinë e Fierit, prej ku ka diskutuar për dy çështje kryesore, hetimin e...

Hapen kutitë e para për Beratin, vërtetohet një nga pretendimet e LSI

Komisioni i Ankimeve dhe Sanksioneve në KQZ, pasi vendosi javën e kaluar të hapë kutitë e 24 qendrave të votimit me materialet zgjedhore në...

Kurti: Do të ngremë padi ndaj krimeve të Serbisë në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka premtuar se do të ngrihet padia ndaj Serbisë për krime lufte. Gjatë seancës së jashtëzakonshme në Kuvend, Kurti thotë...

U kapën me 1 kg kokainë në makinë, Gjykata e Tiranës jep masën e sigurisë për efektivin e RENEA-s dhe dy të tjerët

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg me afat 35 ditor” për efektivin e RENEA-s, Xhuljo Liçi, që u kap...
- Advertisement -