- Advertisement -

TAG

Termet

Lëkundje të forta tërmeti në Tiranë

Lëkundje të forta tërmeti janë ndierë pak minuta më parë në kryeqytet. Mësohet se tërmeti ka qenë rreth 5.2 ballë sipas rrjetit ndërkombëtar sizmiologjik, ndërsa...

Tërmet në jugperendim të vendit, lëkundet Orikumi

Një tërmet me magnitutë 3.7 ballë i shkallës Rihter është ndjerë në jugperendim të vendit. Qendra Sizmologjike Europiane ka konfirmuar tërmetin me magnitudë 3.7 ballë, me...

Tërmete të vogla gjatë natës, vlonjatët të frikësuar

Vlora është lëkundur sërish nga tërmetet. Gjatë natës janë ndjerë disa lëkundje me magnitudë rreth 2 deri në 3 Ballë të shkallës Rihter dhe...

Tërmet në Vlorë

Qyteti i Vlorës është lëkundur nga një tërmet mesditën e sotme. Lëkundjet sizmike janë ndjerë rreth orësh 13:00, ndërsa tërmeti ka qenë rreth 4...

Lëkundje tërmeti në Lezhë, lëkundjet ndjehen edhe në Tiranë

Disa lëkundje tërmeti janë ndjerë para disa minutash në zonën e Lezhës dhe në kryeqytet. Sipas qendrës sizmologjike evropiane, lëkundjet kanë qenë me magnitudë 4,0...

Tërmet i fuqishëm me magnitude 7.2 shkund Meksikën, përplaset një helikopter, 2 të vdekur (film)

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.2 është regjistruar gjatë natës në jugperëndim të Meksikës. Lëkundjet e forta janë ndjerë edhe në Kryeqytetin e...

Tërmeti 4.3 ballë godet juglindjen e vendit

Një tërmet me magnitud 4.3 ballë ka goditur juglindjen e vendit tonë gjatë orëve të mëngjesit. Mësohet se epiqendra e tërmetit ishte 8 km...

Meksika goditet nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6,5

Një tërmet me magnitudë 6,5 ka goditur bregun lindor të shtetit meksikan në Baja të Kalifornisë. Institutit Sizmiologjik i Shteteve të Bashkuara ka ndjerë tërmetin...

Tërmeti trondit San Franciskon

San Francisko është goditur me magnitudë 4.4 ballë, ndërsa nuk ka pasur raportime të menjëhershme për dëme materiale. Epiqendra e tërmetit është regjistruar në Berkeley,...

Lëkundje të forta tërmeti në Tiranë

Një lëkundje tërmeti është ndjerë në Tiranë vetëm para pak minutash. Ende nuk ka një informacion mbi epiqendrën e tij por lëkundja është ndjerë e...

Latest news

Pas trafikut të rënduar, 5 makina përfshihen në aksident në Lezhë

Një aksident është regjistruar ditën e sotme në Lezhë. Pesë makina janë përplasur njëra pas tjetrës, ndërsa nuk dihet nëse ka të lënduar. Kujtojmë se ditën...

2 shtete futen në listën e zezë të Zvicrës, zbuloni nëse bën pjesë Shqipëria dhe Kosova

Qeveria federale ka publikuar sot një listë të re e cila tregon se cilat shtete konsiderohen vende me rrezik për Zvicrën. Me këtë rast...

Përhapja e variantit Delta, Greqia rrezikon mbylljen e ishujve turistikë

Autoritetet greke po mendojnë vendosjen e kufizimeve të reja madje dhe mbylljen e disa ishujve turistikë në vend. Shkak për këtë është rritja e...

Thyen orën policore dhe lejuan muzikën, gjobiten 3 biznesmenë në Durrës

Shërbimet e Policisë vijojnë monitorimin e lokaleve që organizojnë aktivitete me muzikë jashtë orarit të përcaktuar për mbyllje në kundërshtim me masat anti-Covid. Uniformat blu...

Fluks automjetesh drejt bregdetit, Policia Rrugore-shoferëve: Shmangni qarkullimin brenda Vlorës

Policia Rrugore apelon për të gjithë drejtuesit e mjeteve që të shmangin qarkullimin brenda qytetit të Vlorës dhe të përdorin BYPASSI-in duke u futur...
- Advertisement -