- Advertisement -

TAG

Termet

Tërmete të vogla gjatë natës, vlonjatët të frikësuar

Vlora është lëkundur sërish nga tërmetet. Gjatë natës janë ndjerë disa lëkundje me magnitudë rreth 2 deri në 3 Ballë të shkallës Rihter dhe...

Tërmet në Vlorë

Qyteti i Vlorës është lëkundur nga një tërmet mesditën e sotme. Lëkundjet sizmike janë ndjerë rreth orësh 13:00, ndërsa tërmeti ka qenë rreth 4...

Lëkundje tërmeti në Lezhë, lëkundjet ndjehen edhe në Tiranë

Disa lëkundje tërmeti janë ndjerë para disa minutash në zonën e Lezhës dhe në kryeqytet. Sipas qendrës sizmologjike evropiane, lëkundjet kanë qenë me magnitudë 4,0...

Tërmet i fuqishëm me magnitude 7.2 shkund Meksikën, përplaset një helikopter, 2 të vdekur (film)

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.2 është regjistruar gjatë natës në jugperëndim të Meksikës. Lëkundjet e forta janë ndjerë edhe në Kryeqytetin e...

Tërmeti 4.3 ballë godet juglindjen e vendit

Një tërmet me magnitud 4.3 ballë ka goditur juglindjen e vendit tonë gjatë orëve të mëngjesit. Mësohet se epiqendra e tërmetit ishte 8 km...

Meksika goditet nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6,5

Një tërmet me magnitudë 6,5 ka goditur bregun lindor të shtetit meksikan në Baja të Kalifornisë. Institutit Sizmiologjik i Shteteve të Bashkuara ka ndjerë tërmetin...

Tërmeti trondit San Franciskon

San Francisko është goditur me magnitudë 4.4 ballë, ndërsa nuk ka pasur raportime të menjëhershme për dëme materiale. Epiqendra e tërmetit është regjistruar në Berkeley,...

Lëkundje të forta tërmeti në Tiranë

Një lëkundje tërmeti është ndjerë në Tiranë vetëm para pak minutash. Ende nuk ka një informacion mbi epiqendrën e tij por lëkundja është ndjerë e...

Shkon në 332 numri i të vdekurve nga tërmeti në Irak e Iran

Shkon në 332 numri i të vdekurve pas tërmetit të rënë në kufirin mes Irakut dhe Iranit. Ndërkohë 2500 të tjerë janë të plagosur...

Momenti kur nisin lëkundjet e para të tërmetit të fuqishëm në Iran e Irak (film)

Një tërmet i fuqishëm 7,3 ballë në kufirin verior mes Iranit dhe Irakur ka shkaktuar së paku 207 viktima deri më tani, ndërsa numri...

Latest news

Florian Marku bën krenar shqiptarët, mposht Maxim Prodan dhe i rrëmben titullin (Film)

Florian Marku ka mbajtur premtimin duke mposhtur të pamposhturi Maxim Prodan në Tottenham. https://youtu.be/ZlIMlJ1hhGE

Elon Musk dhe Grimes i japin fund lidhjes 3 vjeçare

Elon Musk dhe partnerja e tij Grimes janë ndarë pas 3 vitesh së bashku. Themeluesi i SpaceX konfirmoi se ai dhe këngëtarja kanadeze janë “gjysmë...

“Nuk na vendos dot në rresht”, Berisha dhe militanti demokrat mesazh Yuri Kim

“Do doja t’i kujtoja cilitdo që më 6 maj 1919, kur pjesa tjetër e botës donte që Shqipëria të zhdukej, Shtetet e Bashkuara, Presidenti...

Evi Kokalari shfaqet krah Berishës: Bashës I ka ngelur në dorë vetëm logo dhe vula, tjerët janë këtu me ne

Evi Kokalari Kjo është arsyeja përse jam këtu. Po përpiqem të fus idetë e partisë Republikane në SHBA tek partia Demokratike shqiptare. E kam vënë...

Tjetër goditje për kriptomonedhat, Kina i shpall plotësisht të paligjshme

Agjencitë qeveritare kineze përfshirë rregullatorin e letrave me vlerë të vendit dhe Bankën Popullore të Kinës (PBOC) thanë në një deklaratë të Premten se...
- Advertisement -