Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Edhe shteti fqinj tronditet nga tërmeti, ja forca dhe epiqendra

Nga Ejona 0

Një tërmet me magnitudë 3,8 ballë ka tronditur mesditën e sotme rajonin e Friulit në Itali.
Lëkundjet janë regjistruar në orën 14:58 minuta, ndërsa epiqendra ka qenë në provincën e Udines, në lokacionin e Tolmezzos.
Mësohet se thellësia e tërmetit ka qenë 13,3 km ndaj dhe lëkundjet kanë qenë shumë të forta.
Prej ditës së djeshme, ashtu si edhe Shqipëria, Italia është përfshirë nga një valë tërmetesh, por fatmirësisht pa shkaktuar dëme.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej