- Advertisement -

TAG

Itali

Aksidenti i merr jetën 20-vjeçarit shqiptar në Itali, rëndë 4 miqtë e tij

Një ngjarje tragjike ka ndodhur mëngjesin e kësaj të diele në Itali, ku një shqiptar ka gjetur vdekjen si pasojë e një aksidenti automobilistik. Aksidenti...

Italia shton kufizimet anti-covid, po shqyrtohet vendosja e “super green pass-it”

Ligjvënësit në Itali po shqyrtojnë mundësinë e vendosjes së masave të reja kundër koronavirusit që do të kufizojnë më tej personat e pavaksinuar. Qeveria e...

Identifikohen mbi 8 mijë e 500 raste të reja me koronavirus në Itali, në 24 orët e fundit humbin jetën 53 pacientë

Italia ka raportuar 8, 544 raste të reja me koronavirus nga 540, 371 tamponë të realizuar. Autoritetet shëndetësore italiane bëjnë me dije se 53 pacientë...

Hyri për të grabitur një shtëpi në Itali, pronari vret 38-vjeçarin shqiptar

Një ngjarje tronditëse është shënuar në Itali, ku është qëlluar për vdekje 38-vjeçari shqiptar Arbër Xheleshi. Ky i fundit, ka tentuar për të vjedhur një...

Rriten rastet e infektimeve me COVID në Itali, autoritetet: Nuk përjashtohet ashpërsimi i masave

Ministria e Shëndetësisë në Itali ka konfirmuar se ka rritje të rasteve të infektimeve me COVID. Lidhur me këtë, ekspertët nuk kanë përjashtuar rikthim të...

Mbaroi afati i lëvizjes së lirë, Italia sot mbylli “kufirin”, kategoritë që lejohen të udhëtojnë

Nga dita e sotme janë futur në fuqi masat e reja të udhëtimit drejt Italisë. Qeveria italiane ka forcuar masat kufizuese, për të përballuar situatën...

Në makinë me shokët, aksidenti i merr jetën 19 vjeçarit shqiptar në Itali

Një 19-vjeçar shqiptar banues në Arzignano nuk ka mundur që t’u mbijetojë plagëve të marra në një aksident me makinë. I riu shqiptar, identiteti i...

70 viktima dhe 2,697 raste të reja në 24 orë në Itali

Autoritetet shëndetësore në Itali, njoftuan se nga 662 mijë teste të realizuara, 2, 697 persona rezultuan pozitivë për Covid-19. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë 70 pacientë...

Shfrytëzonin vajzat shqiptare për prostitucion, shkatërrohet grupi kriminal me 11 persona në Itali

Pas një hetimi prej një viti, policia italiane ka arrestuar 11 persona . Këta të arrestuar akuzohen se shfrytëzonin vajza shqiptare për prostitucion në...

Po udhëtonte me motor me të dashurën, vdes në aksident 22-vjeçari shqiptar, e reja në gjendje të rëndë

Një 22-vjeçar shqiptar i identifikuar si Rikardo Kahuqi ka ndërruar jetë në një aksident me motor në Itali. Mediat italiane bëjnë me dije se ai ishte...

Latest news

U nda nga jeta pas një sëmundje të rëndë, miq e kolegë homazhe për aktoren Edi Luarasi

Aktorja e njohur shqiptare, “Nderi i Kombit” Edi Luarasi është ndarë nga jeta ditën e djeshme në moshën 81-vjeçare pas një sëmundjeje të rëndë....

Anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, Kim: Vazhdon zbatimi i Reformës në Drejtësi!

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka reaguar pas shortit që u hodh ditën e djeshme në Presidencë për zgjedhjen e anëtarëve të rinj të Këshillit...

Me ndihmën e Katarit, Franca evakuon rreth 330 persona nga Afganistani

Franca ka kryer një fluturim nga Afganistani, duke evakuuar rreth 330 persona nga shteti i kontrolluar nga talebanët, tha Ministria e Jashtme. Autoritetet thanë se...

Përplasen dy automjete në Krujë, 26 vjeçari transportohet në spitalin e Traumës

Një aksident është regjistruar ditën e sotme në Krujë. Drejtuesi i automjetit E.K., ka përplasur automjetin me drejtues 26-vjeçarin L.K. 26-vjeçari është transportuar në spitalin...

Shpërndante drogë në zona të ndryshme të Tiranës, arrestohet 21-vjeçari. Sekuestrohet kanabis dhe kokainë, ja sa i shiste dozat

Policia e Tiranës ka goditur një tjetër rast të veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve duke arrestuar një 21-vjeçar që shpërndante lëndë narkotike në...
- Advertisement -