- Advertisement -

TAG

Itali

Bie qeveria e Giuseppe Conte në Itali, Matteo Renzi tërheq 2 ministra

Bie qeveria e kryeministrit Giuseppe Conte në Itali, pasi drejtuesi i “Italia Viva” Matteo Renzi ka tërhequr 2 ministra të tij nga qeveria. Tashmë Italia...

Itali, konfirmohen 19,978 raste të reja dhe 483 persona humbën jetën nga COVID-19

Në Itali gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar të infektuar me Covid 19,978 raste të reja dhe kanë humbur jetën 483 persona. Ndërsa në...

Aksident tragjik në Itali, humbin jetën dy të rinj! Një prej tyre një 25-vjeçar shqiptar

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Montorio Romano në itali, si pasojë i morri jetën dy të rinjve, ku një prej të cilëve...

Bukurie Voka, kjo kavajase myslimane, simbol i emancipimit dhe integrimit të grave në Itali

Në një botë ideale, historia e Bukurie Voka, një 37-vjeçare shqiptare nga qyteti i vogël i Kavajës, do të ishte thjesht grua që punon...

Vrasja e çiftit shqiptar, gjykata italiane lë në burg ish të dashurën e djalit

Gjykatësi hetues Angelo Antonio Pezzuti ka konfirmuar arrestimin e prokurorit dhe dha masën e sigurisë “arrest me burg” për Elona Kalesha, 36 vjeç, ish...

Zbardhet dinamika e krimit horror në Itali, ekspertët: Si u transportuan trupat e copëtuar të çiftit Pasho

Detaje të reja zbardhen nga krimi horror që tronditi Italinë, ku çifti shqiptar nga Vlora, Shpëtim dhe Teuta Pasho, u gjetën të vrarë dhe...

Bie numri i viktimave dhe rasteve pozitive me COVID-19 në Itali

Ministria e Shëndetësisë në Itali ka bërë publike shifrat e fundit sa i përket situatës së koronavirusit në vend. Gjatë 24 orëve të fundit janë...

Gjykata italiane dënon me 15 vite burg Moisi Habilajn

Gjykata e Apelit në Katania ka dënuar me 15 vite burg Moisi Habilajn duke lenë në fuqi vendimin e shkallës së parë.  Që prej...

Shpërthen vullkani Etna në Siçili (Film)

Vullkani më i madh i Europës, Etna ka shpërthyer ditën e djeshme. Mediat italiane raportojnë se nga krateri i Etnas ka dalë llavë dhe hi...

Italia regjistron 17,938 raste të reja, 484 persona humbën jetën në 24 orë

Në 24 orët e fundit, në Itali janë konfirmuar 17,938 raste të reja me Covid-19. Po ashtu, autoritetet e Shëndetit në vend bënë të ditur...

Latest news

Ku dështoi Kosova në sigurimin e vaksinës kundër COVID-19?

Derisa vendet e rajonit kanë filluar vaksinimin e qytetarëve kundër COVID-19, në Kosovë ende nuk ka arritur vaksina kundër kësaj sëmundjeje. Serbia ka nisur vaksinimin...

Rama takon të hënën Presidenten e KE dhe euro-komisionerin për zgjerim Oliver Varherly

Me 1 mars kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga delegacioni shqiptar do të marrë pjesë në takimin e Këshillit të Stabilizim Asociimit në Bruksel....

70 vjetori i vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve, Basha: Kujtesë që të mbrojmë rrugën tonë evropiane

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përkujtuar ditën e sotme, 70-vjetorin e vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve nga diktatura. Në një postim në...

U qëllua me armë në Athinë, shqiptari lëvizte me antiplumb e lëndë narkotike me vete

Mediat në Greqi raportojnë detaje të reja rreth shqiptarit që u qëllua mbrëmjen e së premtes me armë zjarri në Athinë . Sipas raportimeve, shqiptari...

Plas sherri për vendin e parkimit, i riu acarohet keq dhe qëllon në ajër

U konfliktuan për vendin e parkimit, kapet dhe shoqërohet nga Policia, 18-vjeçari që qëlloi në ajër me një armë të dyshuar zhurmuese. Policia e Kukësit,...
- Advertisement -