- Advertisement -

TAG

Itali

Italia shënon rënie të rasteve pozitive me Covid-19, por Shumë viktima

Italia ditët e fundit ka pasur një shpërthim të rasteve me koronavirus, që u konsideruan të njejta me ato të marsit. Mirëpo sot java ka...

Alarm i kuq në Itali, pritet të përfshihet nga stuhi shiu dhe dëbore

Italia fqinje pritet që të përfshihet nga moti i keq këtë të diel. Mediat italiane bëjnë me dije i gjithë vendi pritet që të përfshihet...

21 mijë raste të reja dhe 662 të vdekur nga koronavirusi në Itali

Edhe ditën e sotme në Itali është shënuar një tjetër shifër e lartë infektimesh. Autoritetet shëndetësore njoftojnë se në 24 orët e fundit janë...

Italia bën gati 70 mijë forca policore për të mbajtur “nën kontroll” Krishtlindjet

Italia po bën gati forca të shumta policore për të “mbajtur nën kontroll” Krishtlindjet. Siç raportojnë mediat vendase, rreth 70 mijë njësi do të...

Numri i vdekjeve nga Covid në Itali shënon rekord, regjistrohen 23 225 raste të reja për 24-orë

Situata e pandemisë në Itali vijon të përkeqësohet ku shifrat ditore po kapin nivele të frikshme. Vetëm gjatë 24-orëve të fundit në vendin fqinj...

Situatë alarmante në Itali/ Infektime të reja me Covid, humbin jetën mbi 800 persona

Në Itali janë shënuar shifra të frikshme nga Covid-19 në 24 orët e fundit. Siç bëjnë me dije mediat italiane në 24 orët e...

“Zërat e tyre u shuan pas lëkundjes së fundit”, fqinji i familjes Lala rrëqeth 1 vit pas tërmetit (film)

“Zërat e tyre dëgjoheshin, por pas lëkundjes së fundit u shuan”. Kështu e nis rrëfim rrëqethës fqinji i familjes Lala, nga ku një vit...

Aksident tragjik në Itali, shqiptarja përplaset për vdekje

Një aksident tragjik i ka marrë jetën një gruaje shqiptare, banuese në Fermo, në bregun e Adriatikut. Mësohet se 61-vjeçarja u godit nga një makinë,...

Italia regjistron 692 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Italia ka regjistruar një tjetër bilanc të zi nga COVID-19 duke shënuar 692 viktima në 24 orët e fundit. Sa i përket të infektuarve, sot...

Stuhia në Crotone, kryetari i Bashkisë-qytetarëve: Mos dilni nga shtëpitë

Moti i keq në Crotone, në Itali ka sjellë përmbytje në të gjithë territorin. Raportohet se qendra ashtu edhe zonat në periferi janë përmbytur....

Latest news

Trajleri përplaset me dy makina në Rrugën e Kombit, 1 i vdekur

Një aksident me vdekje ka ndodhur mbrëmjen e sotme në “Rrugën e Kombit”, në afersi të qytetit të Rreshenit. Gazetari Gjergji Figuri raporton në aksident...

“Ky është një urdhër i…”, Angela Merkel zbulon arsyen pse nuk e ka bërë ende vaksinën

Kancelarja gjermane Angela Merkel thotë se nuk e ka marrë ende vaksinën e koronavirusit. Gjatë një interviste për një gazetë gjermane, kancelarja thekson: “Unë jam 66...

Aksident në aksin Tiranë-Durrës, përplasen dy automjete, të plagosurit dërgohen në spital

Një aksident automobilistik ka ndodhur rreth orës 16:45 në një nga rrugët dytësore të autostradës Tiranë-Durrës, ku si pasojë e përpasjes së dy automjeteve...

U bashkua me ISIS kur ishte adoleshtente, shteti europian nuk e fal 21 vjeçaren, humbet nënshtetësinë

Shamima Begum, e cila u largua nga Britania si një nxënëse për t’u bashkuar me Shtetin Islamik në Siri, nuk ka arritur të rimarrë...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, kurba e infektimeve vijon në nivele alarmante

Gjatë 24-orëve të fundit në vend kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 20 persona, si dhe janë regjistruar 916 raste të reja nga...
- Advertisement -