Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

IGJEUM: Tërmeti që goditi Shqipërinë ishte 5.2 ballë

Nga 27.al 0

Një tërmet me një forcë 5.2 ballë i shkallës Rihter ka rënë në mëngjes rreth orës 05.25 me epiqendër afër Korçës, më saktë në fshatin Miras në Boboshticë. Kështu ka raportuar IGJEUM.

Dridhjet janë ndjerë edhe gjetkë deri në Tiranë, megjithëse bëhet fjalë për 130 kilometra larg epiqendrës.

Nuk raportohet për të lënduar apo dëme materiale. Qytetarët kanë braktisur shtëpitë dhe kanë dalë në rrugë nè Korçë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej