- Advertisement -

TAG

4.8 ballë

Tërmeti 4.8 ballë trondit Bullgarinë, nuk raportohet për të lënduar

Një tërmet 4.8 ballë i shkallës Rihter ka tronditur pak minuta më parë Bullgarinë. Sipas të dhënave paraprake, tërmeti ka qenë në një thellësi prej...

IGJEUM: Tërmeti që goditi Shqipërinë ishte 5.2 ballë

Një tërmet me një forcë 5.2 ballë i shkallës Rihter ka rënë në mëngjes rreth orës 05.25 me epiqendër afër Korçës, më saktë në...

Itali/ Sërish tërmet, me magnitudë 4.8 ballë

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë sërish në Italinë Qëndrore. Tërmeti me magnitudë 4.8 ballë kishte si epiqendër Maceratan. Githashtu lëkundjet e tërmetit janë ndjerë...

Latest news

510 raste të reja me Covid-19 dhe 20 viktima në Greqi

20 pacientë në Greqi kanë humbur jetën nga koronavirusi. Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se gjatë 24 orëve të fundit rezultuan pozitiv 510 persona,...

Aksident në aksin Fushë Krujë-Kamzë, furgoni përfundon në kanal

Një aksident ka ndodhur  mbrëmjen e së shtunës në aksin Fushë Krujë-Kamzë, pranë fshatit Tapizë. Raportohet se në aksident u përfshinë një autovetur dhe...

Itali/ 16,310 raste pozitive për Covid-19 dhe 475 viktima në 24 orë

Italia ka regjistruar sot 16,310 raste pozitive për Covid-19. Autoritetet e Shëndetit në vend njoftuan po ashtu se brenda ditës humbën jetën si pasojë e...

14 viktima dhe 361 raste të reja me Covid në Maqedoninë e Veriut

14 persona kanë humbur jetën nga Covid në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se gjatë orëve të fundit janë realizuar 2,176...

Letra e ambasadës franceze për Ramën, Basha: Sulmet ndaj BE dhe vendeve anëtare nuk mbulojnë dot dështimin e tij

Kreu i PD, Lulzim Basha ka dënuar dhe i ka cilësuar të turpshme sulmet e Ramës ndaj BE dhe vendeve anëtare për vaksinën ndaj...
- Advertisement -