Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tërmeti 4.8 ballë trondit Bullgarinë, nuk raportohet për të lënduar

Nga Ejona 0

Një tërmet 4.8 ballë i shkallës Rihter ka tronditur pak minuta më parë Bullgarinë.

Sipas të dhënave paraprake, tërmeti ka qenë në një thellësi prej 10 kilometrash ndërsa epiqendra e tërmetit ka qenë 50 kilometra në juglindje të Sofjes dhe 10 kilometra nga qyteti Samokov.

Fatmirësisht nuk raportohet për persona të lënduar. Kujtojmë se edhe Bullgaria përfshihet në hartën europiane si vend me aktivitet të lartë sizmik, nga prekja mes pllakave tektonike të Adriatikut dhe asaj Aziatike.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej