Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Itali/ Sërish tërmet, me magnitudë 4.8 ballë

Nga Skenderi 0

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë sërish në Italinë Qëndrore. Tërmeti me magnitudë 4.8 ballë kishte si epiqendër Maceratan.

Githashtu lëkundjet e tërmetit janë ndjerë dhe në zonën e Marches dhe Umbrias. Si pasojë e lëkundjeve të forta mija njerëz kanë dalë në rrugë. Nuk raportohet për viktima, por vetëm për dëme materilale.

Mediat italiane raportojnë se brenda 1 ore kanë rënë edhe tre tërmete të tjera me magnitudë 3.6 ballë.

Grupi i Mbrojtjes Civile po verifikon për dëmet e fundit.

Ndërkohë sa i përket banorëve të cilët kanë mbetur të pastrehë, kryeministri Renzi u shpreh se do të ndërtohen kontenier përpara festës së Krishtlindjeve.

2 2-1 4 5 6 7

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej