- Advertisement -

TAG

Korçe

Vetëvritet me armë zjarri një 57 vjeçar në Korçë, kurohej për depresionin

Fatos Pulaha eshte gjetur i vetevrare ne banesen e tij ne Korce kete te marte. Korçë/Informacion paraprak Më datë 15.06.2021, rreth orës 17:43, në lagjen nr....

E torturuan, pastaj e vranë dhe e hodhën në rezervuar, policia zbulon detaje rrëqethëse nga vdekja e 26-vjeçarit

Mjekësia ligjore ka zbuluar se para se të vritej dhe të hidhej në rezervuarin e Gjançit në Korçë, 26-vjeçari Fridman Xhaferraj nga Plugu i...

Transportonin emigrantë të paligjshëm, arrestohet në Korçë 24-vjeçari dhe bashkëpunëtori

Një 24-vjeçar dhe një 35-vjeçar kanë rënë në prangat e policisë së Korçës, pasi u kapën duke transportuar 5 emigrantë të paligjshëm. 24-vjeçari A.A., banues...

U rrëzua nga kati i dytë, humb jetën një punëtor në Korçë

Një punëtor ka mbetur i vdekur ditën e sotme në Korçë pasi humbi ekuilibrin dhe ra nga kati i dytë.

U zu me klientët e lokalit, merr armën dhe qëllon. Arrestohet 39-vjeçari në Korçë

U konfliktua me klientët e lokalit dhe qëlloi me armë zjarri në ajër, duke prishur qetësinë publike, vihet në pranga 39-vjeçari, me precedent të...

Sherr me thika në Korçë, një i plagosur

Një i ri është plagosur me thikë në Korçë pas një sherri. Raportohet se ai është paraqitur në spital me plagë thikë dhe ndodhet jashtë...

Një person në gjendje të dehur në Korçë, vetëplagoset me thikë

Një person ende i paidentifikuar është vetëplagosur pasditen e sotme në lagjen nr. 16 në Korçë. Burime bëjnë me dije se ai ka qenë në...

Shpërndante heroinë: Arrestohet 32-vjeçari në Korçë, sekuestrohen 23 doza të lëndës narkotike

Një 32-vjeçar në Korçë është arrestuar pasi shpërndante në doza të vogla lëndë narkotike, heroinë. Në flagrancë u vu në pranga shtetasi me iniciale...

Tërmeti i fortë ndjehet shumë edhe në Korçë. Tremben qytetarët

Një tërmet me magnitudë 5.2 i shkallës Rihter me epiqendër në Greqi është ndjerë në Korçë dhe zonat përreth. Lëvizja sizmike është regjistruar në orën...

Zbulohet misteri i satelitëve mbi qiellin shqiptar (film)

Qytetarët e Elbasanit, Korçës, Beratit dhe disa qyteteve të tjera të Shqipërisë mbrëmjen e djeshme ishin më sytë nga qielli, për shkak të disa objekteve...

Latest news

Bie nga lartësia duke punuar, 59-vjeçari nga Korça dërgohet me helikopter drejt Tiranës

Një 59-vjeçar është plagosur rëndë në Korçë, pasi ka rënë nga lartësia duke punuar. Sipas informacioneve nga policia bëhet e ditur se një shtetas i...

Greqia “ngrin” Marrëveshjen e Prespës, Shqipëria dhe RMV mbeten te “dera”

Një postim në Instagram i kryeminsitrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka shkaktuar reagime të ashpra nga diplomacia greke duke shkuar deri aty...

KQZ zyrtarizon mandatet e 25 Prillit, si bëhet shpërndarja e deputetëve (film)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e thirrur ditën e sotme zyrtarizon mandatet e 25 Prillit për kandidatët dhe partitë politike. Kreu i qeverisë Edi...

Zgjedhjet vendore të 30 qershorit/ Kushtetuesja s’pranon Pjerin Ndreun dhe Erion Veliajn, rrëzon dy kërkesat

Nis shqyrtimi i padisë për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Shoqata e Autonomisë Vendore, e drejtuar nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, kërkoi që...

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Ambasadori i OSBE: Presim raportin përfundimtar, gati të ndihmojmë në zbatimin e rekomandimeve

Ambasadori i OSBE në Tiranë, Vicenzo Del Monaco, ka reaguar për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ambasadori ka deklaruar se ata, janë në pritje të...
- Advertisement -