- Advertisement -

TAG

Termet

“Tërmetet mund të zgjasin disa javë”, sizmiologu: Janë regjistruar 516 goditje

Lëkundjet sizmike që po prekin Shqipërinë janë bërë tashmë një rutinë e zakonshme. Prej dy ditësh, toka lëkundet ditë e natë, edhe pse magnitudat...

Tërmetet në Tiranë e Durrës nuk janë ndalur edhe gjatë natës

Lëkundjet sizmike që nisën rreth orës 11:00 të ditës së djeshme nuk janë ndërprerë edhe gjatë natës. Tërmete nga 3 deri në 4 ballë janë...

Efekti i tërmetit në muret e Ministrisë së Bujqësisë

Nuk janë raportuar dëme materiale të tërmetit që lëkundi kryeqytetin sot, megjithatë një fotografi që po bën xhiron e rrjeteve sociale tregon të kundërtën. Pamjet...

“Zjarrfikës te teatri, po fotografojnë të çarat e vjetra, për t’ia faturuar tërmetit”

Me ironi apo jo, jo pak shqiptarë e kanë lidhur tërmetin me teatrin. "Aleanca për mbrojtjen e teatrit" ngre alarmin se punonjës të zjarrfikëses po...

Tërmeti në studion e Top-it, moderatori dhe kuzhinierja vrapojnë të largohen (Film)

“Në shtëpinë tonë”, emisioni që transmetohet çdo paradite në Top Channel e ka ndjerë më shumë tërmetin. Moderatori Florian Agalliu dhe kuzhinierja shfaqën përjetimet e...

Çahet muri i Kryesisë së Kuvendit nga tërmeti, deputetët ia “mbathin” nga salla

Një tërmet i fuqishëm ka goditur rreth 30 minuta më parë të gjithë Shqipërinë, ku mësohet se epiqendra ka qenë Gjiri i Lalëzit në...

Tërmet 5,2 ballë në Tiranë, qytetarët braktisin shtëpitë

Për qytetarët e Tiranës paraditja e kësaj të mërkure ka rezultuar jo pak e frikshme. Tërmeti me magnitudë 5,2 ballë me qendër në Shijak,...

Lëkundje të forta tërmeti në Tiranë

Lëkundje të forta tërmeti janë ndierë pak minuta më parë në kryeqytet. Mësohet se tërmeti ka qenë rreth 5.2 ballë sipas rrjetit ndërkombëtar sizmiologjik, ndërsa...

Tërmet në jugperendim të vendit, lëkundet Orikumi

Një tërmet me magnitutë 3.7 ballë i shkallës Rihter është ndjerë në jugperendim të vendit. Qendra Sizmologjike Europiane ka konfirmuar tërmetin me magnitudë 3.7 ballë, me...

Tërmete të vogla gjatë natës, vlonjatët të frikësuar

Vlora është lëkundur sërish nga tërmetet. Gjatë natës janë ndjerë disa lëkundje me magnitudë rreth 2 deri në 3 Ballë të shkallës Rihter dhe...

Latest news

Po rregullonte depozitën, 54-vjeçarja bie nga taraca e pallatit në Tiranë

Një person ka rënë nga një lartësi në zonën e Ali Demit në Tiranë. Sipas informacioneve paraprake, dyshohet se shtetësja, M.XH., 54-vjeçe ka qënë duke...

“Jemi të fortë e besimplotë që sërish në Kuvendin e Shqipërisë të kemi grupin tonë parlamentar, zërin tonë.” (film)

Çeli sot siparin “Java Çame”, një seri aktivitetesh kushtuar 30 vjetorit të themelimit të Shoqatës Patriotike “Çamëria”. E krijuar në janar të vitit 1991, kjo shoqatë...

Shoqata “Çamëria” 30 vjeç/ Shpëtim Idrizi: #Çam Jam është thirrja e gjakut, prandaj nuk na fshijnë dot (film)

Unë jam rritur si çam. Qysh kur kam ardhur në këtë botë isha “lindi çami”, u rrita si “çami”, vazhdoj të mbetem “çami”. Si unë...

Agjencia Europiane e Ushqimit merr vendimin: Krimbat janë burim i sigurt ushqimi për njerëzit

Agjencia Europiane e Sigurisë Ushqimore në një vendim të marrë ditën e sotme ka aprovuar krimbat si burim të sigurt ushqimi për njerëzit. Shkencëtari Ermolaos...

30-vjetori i Shoqatës Patriotike “Çamëria”, përkujtimore e gjenocidit ndaj shqiptarëve të Çamërisë (film)

Sot po mbahet 30-vjetori i Shoqatës “Çamëria”. Ky përvjetor përkujton gjenocidin ndaj shqiptarëve të Çamërisë dhe rikthimin e të drejtave të tyre të mohuara. Lajmin...
- Advertisement -