- Advertisement -

TAG

Termet

Lëkundje të forta tërmeti në jug të vendit, ja epiqendra

Lëkundje të forta tërmeti me magnitudë 4.1 ballë janë regjistruar në jug të vendit. Tërmeti është regjistruar në orën 00: 35 të datës 26 maj,...

Tjetër tërmet trondit Shqipërinë, epiqendra në Durrës dhe Fushë-Krujë

Një tjetër tërmet ka rënë pak çaste më parë në vendin tonë. Mësohet se epiqendra e tërmetit ka qenë midis Durrësit dhe Fushë-Krujës. Tërmeti ka rënë...

Tre tërmete godasin juglindjen e Shqipërisë

Tre tërmete të forta kanë tronditur zonën në të dyja anët e kufirit mes Shqipërisë dhe Greqisë. Tërmeti i parë, 3.2 i shkallës rihter ka...

Të tjera lëkundje tërmeti në jug të Shqipërisë

Lëkundje tërmeti gjatë orëve të para të mëngjesit janë ndjerë në Jug të Shqipërisë. Sipas Institutit i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti ka qenë më...

Sarandë/ Tërmet 3.2 ballë me epiqendër në Lukovë

Mëngjesin e ditës së sotme një tërmet me magnitudë 3.2 ballë është shënuar në qytetin e Sarandës. Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit bën...

Tërmeti i fuqishëm në Jug, lëkundje të tjera gjatë natës

Tërmeti i fortë që tronditi mbrëmjen e kaluar Jugun e vendit është pasur nga dy lëkundje të tjera. E para ka qenë pak minuta...

Tërmeti në Itali, Salvini poston foton me Nutella, reagimet: Shtëpitë po shemben, ti mendon për selfie

Ministri i Brendshëm italian Matteo Salvini ka postuar këtë mëngjes një fotografi duke ngrënë. “ Shën Strefani im nis me bukë dhe Nutella. Po...

Lëkundje tërmeti në Tiranë, ja epiqendra

Një tërmet me magnitudë 3.3 ballë është regjistruar mëngjesin e sotëm në Tiranë. Sipas qendrës evropiane të sizmologjisë, tërmeti me thellësi 1 kilometra është regjistruar...

Tërmet i fuqishëm në Alaskë, pamje apokaliptike (film)

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.0 ka goditur Anchorage në Alaska, kanë konfirmuar zyrtarë nga agjencia kombëtare e motit. Ende nuk dihen dëmet e...

Itali, tërmet me magnitude 4.2 në Rimini

Një tërmet me magnitudë 4.2 ka goditur rreth orës 13.48 brigjet e romagnolas në Rimini. Epiqendra e tërmetit ka qenë rreth 43 kilometra thellësi në...

Latest news

Plas sherri mes kolegësh, Salsano Rrapi del kundër Veleshnjas: Për të gjithë ata aktor…

Ditën e sotme teksa ishte duke folur për banalitetin në art dhe krijimtarinë në emisionin “Shqipëria Live”, Rezart Veleshnja bëri një deklaratë të fortë...

Zbulohet misteri i satelitëve mbi qiellin shqiptar (film)

Qytetarët e Elbasanit, Korçës, Beratit dhe disa qyteteve të tjera të Shqipërisë mbrëmjen e djeshme ishin më sytë nga qielli, për shkak të disa objekteve...

Bie propaganda e qeverisë, Rama e pranon: Shqipëria nuk është gati për të hyrë në BE

Në Shqipëri jemi mësuar të shohim dhe të dëgjojmë shpesh propagandën e Kryeministrit që në vendin tonë kanë ndodhur transformime rrënjësore me ardhjen e...

Meta nuk doli para Komisionit të Ligjeve, Tedi Blushi i përgjigjet kuvendit: Keni qenë në dijeni për agjendën e Presidentit

Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidentit të Republikës, ka deklaruar ditën e sotme se qeveria ka qenë në dijeni që Presidenti Meta ka pasur axhendë...

Merr flakë në ecje e sipër makina në Tiranë, dyshimet e para

Tiranë/Informacion paraprak Më datë 06.05.2021, rreth orës 18:40, në afërsi të Liqenit Artificial, dyshohet se si pasojë e një difekti teknik ka marrë flakë në...
- Advertisement -