- Advertisement -

TAG

Termet

Tërmeti i fortë në Athinë, publikohen detaje të reja të dëmeve të shkaktuara (foto)

Një tërmet i fortë me magnitudë prej 5.1 ballë Righter goditi dy ditë më parë Athinën, dhe për pasojë u shkaktuan dëme të mëdha...

Tërmet i fuqishëm në Greqi, dëmtohen banesa e biznese

Një tërmet i fortë ka goditur kryeqytetin grek pak para orës 14.30 me orën greke, të ditës sotme. Tërmeti ishte me magnitud 5.3 ballë në...

Tronditet Preveza, tërmet i fuqishëm 5.2 ballë në veri të Greqisë

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.2 ballë ka goditur veriun e Greqisë, shumë pranë kufirit me Shqipërinë. Mësohet se tërmeti e ka patur epiqendrën...

Lëkundje e fortë tërmeti në jug të vendit, ja ku ishte epiqendra

Një lëkundje tërmeti është regjistruar rreth orës 08:28 të mëngjesit të sotëm në Tepelenë. Instituti i Gjeoshkencave bën me dije se epiqendra ka qenë në...

Një tjetër tërmet lëkund vendin, epiqendra në Memaliaj

Një tjetër tërmet ka lëkundur vendin pasditen e sotme. Tërmeti me magnitudë 3.5 të shkallës rihter ka rënë 16 km në veri-perëndim të Memaliajt dhe...

Sërish lëkundje të forta tërmeti në Korçë

Vijojnë të regjistrohen lëkundje tërmeti në qytetin e Korçës dhe në zonat përreth. Prej 24 orësh janë regjistruar me dhjetëra lëkundje tërmeti në juglindje të...

Sërish lëkundje të forta tërmeti në Korçë, qytetarët në panik

Të tjera lëkundje tërmeti kanë tronditur qytetin e Korçës duke vënë sërish në panik banorët. Sipas Institutit të Gjeoshkencave Ujit dhe Mjedisit, lëkundja e parë...

Tërmet, tërmet në kishë/ Një tjetër shpikje e “fitores publiçitare” (foto)

Natyrisht Tërmet Peçi nuk hyn në kishë për t’u falur, sepse idhujt e tij komunistë dhe sigurimsa i ka lartësuar me buste e lapidarë. Tërmet...

Tërmet i fuqishëm në Kinë/ Humbin jetën 12 persona, plagosen të paktën 134 të tjerë

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.0 ballë i shkallës Rihter ka goditur Kinën jugperëndimore ditën e djeshme duke lënë të vdekur 12 persona...

Një tjetër goditje e fortë tërmeti në Korçë/ Shtabi i Emergjencave: I 73-ti nga dita e djeshme

Regjistrohen sërish lëkundje tërmeti në rajonin e Korçes, i 73-të që prej orës 4 të mëngjesit të djeshëm. Shtabi i Emergjencave sapo ka njoftuar lëkundja...

Latest news

Greqia “ngrin” Marrëveshjen e Prespës, Shqipëria dhe RMV mbeten te “dera”

Një postim në Instagram i kryeminsitrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka shkaktuar reagime të ashpra nga diplomacia greke duke shkuar deri aty...

KQZ zyrtarizon mandatet e 25 Prillit, si bëhet shpërndarja e deputetëve (Film)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e thirrur ditën e sotme zyrtarizon mandatet e 25 Prillit për kandidatët dhe partitë politike. Kreu i qeverisë Edi...

Zgjedhjet vendore të 30 qershorit/ Kushtetuesja s’pranon Pjerin Ndreun dhe Erion Veliajn, rrëzon dy kërkesat

Nis shqyrtimi i padisë për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Shoqata e Autonomisë Vendore, e drejtuar nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, kërkoi që...

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Ambasadori i OSBE: Presim raportin përfundimtar, gati të ndihmojmë në zbatimin e rekomandimeve

Ambasadori i OSBE në Tiranë, Vicenzo Del Monaco, ka reaguar për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ambasadori ka deklaruar se ata, janë në pritje të...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...
- Advertisement -