Fjalë kyçe: Termet

Rrokull Shqipërisë / Nga Klodiana -

Na goditën 800 tërmete

Tërmetet e njëpasnjëshme vazhdojnë të lëkundin Shqipërinë e Mesme në këtë sezon veror. Kjo situatë ka shkaktuar frikë tek njerëzit, por sizmologët shprehen se nuk ka vend për panik. “Epiqendra…

Mejtime / Nga Media -

Tërmeti dhe shiu

Nga Artan Fuga Ra tërmeti sot aty rreth orës 15, isha në restorant, askush nuk çau kokë. Dikush vazhdoi të thërriste : Edhe një syltjaç për këtë zonjën kamarier! Termet…

Rrokull Shqipërisë / Nga Media -

Tjetër tërmet, lëkundet Tirana

Një tjetër lëkundje tërmeti është ndjerë sot në kryeqytet. Goditja ka qenë 4.5 ballë e shkallës Rihter ndërsa epiqendra e lëkundjeve ka qenë në fshatin Vorozen të Kavajës. Lëkundjet janë ndjerë jo…