Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tërmeti i fuqishëm 7.2 ballë trondit Indonezinë

Nga Ejona 0

Një tërmet i fuqishëm i magnitudës 7.2 i shkallës Rihter është regjistruar pak minuta më parë rreth 133 km nga Kota Ternate i Indonezisë.

Tërmeti kishte epiqendër 62 kilometra në thellësi në detin Molucca.

Momentalisht nuk ka alarm për cunami.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej