- Advertisement -

TAG

Indonezi

Tërmeti i fuqishëm 7.2 ballë trondit Indonezinë

Një tërmet i fuqishëm i magnitudës 7.2 i shkallës Rihter është regjistruar pak minuta më parë rreth 133 km nga Kota Ternate i Indonezisë. Tërmeti...

Tërmet 6.8 ballësh godet Indonezinë, tre të vdekur

Të paktën tre persona humbën jetën dhe tre të tjerë u plagosën të enjten kur një tërmet i fuqishëm goditi ishujt Maluku në lindje...

“Shqiponja e Kombit, më e mira e botës!”, alpinistja 17-vjeçare thyen rekordin

Mrika Nikqi,​ 17 vjeçarja nga Peja sot ka arritur të realizojë ngjitjen e malit Carstensz Pyramide në Indonezi, duke kompletuar kështu ngjitjen në 7...

Mbante 3 kg drogë në çantë/ Gjykata në Indonezi e dënon me vdekje

Felix Dorfin, 35 vjeç u dënua me vdekje nga një gjykatë në Indonezi si mbajtës i 3 kilogramë drogë në çantën e tij për...

Kryen marrëdhenie e pamartuar/ Dënohet me 20 goditje kamxhiku përpara qindra njerëzve (foto)

Një vajzë e re është dënuar në Indonezi me 20 goditje me kamxhik në mes të qindra njerëzve pasi kishte kryer marrëdhenie seksuale dhe...

Boeing kërkon falje për aksidentet tragjike/ Shkurton prodhimin e avionëve

Boeing ka vendosur që të shkurtojë prodhimin e avionëve më të shitur, 737, pas rrëzimeve në Etiopi dhe Indonezi. Stafi i Boeing me anë të...

Pamje apokaliptike, rëndohet bilanci: 373 viktima nga cunami në Indonezi

Ka shkuar në 373 persona të vdekur, numri i viktimave nga cunami që u shkaktua nga vullkani Anak Krakatau. Dallgë gjigante u përplasën të...

168 të vdekur nga cunami në Indonezi. Pamjet tragjike kur dallgët përpijnë njerëzit

Një Cunam tepër i fuqishëm ka ndodhur në Indonezi duke marrë jetën e 168-të personave dhe qindra të tjerë kanë mbetur të plagosur  në...

Tragjedia në Indonezi, mbi 1300 të vdekur

Ekipet e emergjencave po përpiqen dëshpërimisht për të gjetur të mbijetuar nën rrënoja, apo të nxjerrin trupat e pajetë të viktimave të tërmetit që...

Cunami në Indonezi, thellohet bilanci, 830 të vdekur

Të paktën 830 të vdekur dhe më shumë se 500 të plagosur deri tani, por mendohet se bilanci mund të jetë me mijëra pas...

Latest news

Dhunuan për vdekje të riun dhe e hodhën në rezervuar, identifikohen autorët e krimit makabër në Korçë

Policia e Korçës ka identifikuar autorin e vrasjes makabre të 25-vjeçarit Fridman Xhaferraj, i cili dyshohet se është dhunuar për vdekje dhe më pas...

Ik maturant! “Apliko jashtë!”, “Ik, larg!”

Nga Orilda Kalami Provimet e maturës janë përballja e parë e një filize me shtetin. Një filizë idealist, ëndërrimtar, pasionant, naiv, me talente, pa talente,...

EURO 2020: Dita e Lewandowski dhe Spanjës, 3 duelet në program për sot

EURO 2020 vijon rrugëtimin dhe sot janë programuar tre duelet e radhës në grupe. Në grupin D luhet edhe ndeshja tjetër prej orës 15:00,...

Përmirësohet situata me koronavirusin në Maqedoninë e Veriut, shënohet dita e parë pa asnjë viktimë pas 9 muajsh

Maqedonia e Veriut të dielën (13 qershor) nuk ka regjistruar asnjë viktimë me COVID-19 duke shënuar ditën e parë pa viktima që nga shtatori...

Zgjedhjet në PD/ Mbyllet numërimi në total: Fiton bindshëm Lulzim Basha me 81.7%

Ka përfunduar numërimi i votave në shkallë vendi në zgjedhjet brenda PD-së, për kreun e ri. Ka përfunduar numërimi në total i votave në të...
- Advertisement -