Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Mbante 3 kg drogë në çantë/ Gjykata në Indonezi e dënon me vdekje

Nga Ejona 0

Felix Dorfin, 35 vjeç u dënua me vdekje nga një gjykatë në Indonezi si mbajtës i 3 kilogramë drogë në çantën e tij për trafik ndërkombëtar.

Sipas avokatit të 35 vjeçarit, vendimi ishte absurd, pasi prokurorët e çështjes së tij kishin kërkuar 20 vjet burgim.

Avokati deklaroi se dënimi i dhënë nga gjykata është shumë i ashpër dhe se për të do të bëhet apelim. Indonezia është një ndër shtetet me ligjet më të ashpra për drogën, teksa për trafik të lëndëve narkotike përfshihet edhe dënimi me vdekje, raportojnë mediat ndërkombëtare.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej