- Advertisement -

TAG

denim me vdekje

100 vjeçari që dënoi me vdekje 6 persona në diktaturë, tani Rama e puth në ballë (dokument)

Në Kongresin e Partisë Sosialiste, u prit me ovacione i moshuari 100 vjeçar, Ziqiri Mero, të cilin kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama,...

Prokurorët kërkojnë dënim me vdekje për autorin e masakrës në Teksas

Autori i masakrës që vrau 20 persona në Teksas, ShBA ndërsa plagosi edhe 27 të tjerë do të dënohet nga autoritetet amerikane me dënim...

SHBA rikthen dënimin me karrige elektrike, jepen vendimet për 5 ekzekutimet e para

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë rivendosur dënimin me vdekje me anë të karriges elektrike. Lajmi është njoftuar sot nga kryeprokurori William Barr si cili...

Mbante 3 kg drogë në çantë/ Gjykata në Indonezi e dënon me vdekje

Felix Dorfin, 35 vjeç u dënua me vdekje nga një gjykatë në Indonezi si mbajtës i 3 kilogramë drogë në çantën e tij për...

Myftiu i Lezhës kërkon kthimin e dënimit me vdekje?!

Nga Indrit Vokshi Myftiu i Lezhës kërkon kthimin e dënimit me vdekje?! Ka një problem të madh me trajtimin e drejtësisë penale. Disa njerëz shohin...

Hoxha në Lezhë: Riktheni vendimin me vdekje. Vlahutin: Nuk pranohet nga BE

Në forumin qytetar për sigurinë publike, hoxha i xhamisë së Lezhës kërkoi rikthimin e dënimit me vdekje në vend. “Shqipëria është rast i veçantë dhe...

Një ekzekutim dënimi me vdekje në Burgun nr.2 të Tiranës

Nga Kastriot Dervishi Dita e kujtesës Nisur nga debati i fundit në lidhje me ditën e përkujtimit të martirëve të vrarë nga regjimi komunist, shpreh mendimet...

Latest news

Dritan Kaba: Artan Lame po thellon mashtrimin

Artan Lame paska nxjerrë një sqarim dhe thotë që biseda është bërë në 2017. Gënjen trashë edhe vazhdon të mashtrojë pa turp, se hajduti...

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Rritet numri i rasteve, 6 të vdekur nga Covid në vend

Numri i rasteve të reja gjatë 24 orëve të fundit është rritur me 48 më shumë krahasuar me një ditë më parë. Ministria e...

EMA: Ka lidhje të mpiksjes së gjakut dhe vaksinës Johnson & Johnson

Agjencia Europiane e Barnave tha të martën se vaksina Johnson & Johnson Covid-19 ka lidhje të mundshme me rastet e rralla të mpiksjes së...

Zbulohen rregullat, si do të votojmë në 25 prill

Zbulohen rregullat, si do të votojmë në 25 prill për shkak të masave anti-COVID.
- Advertisement -