- Advertisement -

TAG

temperaturat

“Çmendet” moti në Itali, temperatura 25°C, çelin edhe mimozat e para

Një valë anormale e të nxehtit ka mbërritur ditët e fundit në Siçili, duke bërë që të lulëzojnë edhe pemët e mimozës. Sipas meteorologëve italianë,...

1 shtatori sjell vjeshtën. Moti sot me vranësira dhe ulje temperaturash

1 shtatori ka mbërritur me shira, vranësira dhe ulje të ndjeshme temperaturash. Dita e parë e shtatorit do të jetë e këtillë në të...

Vjeshtë në mes të verës/ Rrebeshe shiu, stuhi dhe ulje të temperaturave për ditën e sotme

Gjatë orëve të para të ditës, Shqipëria do mbizotërohet nga vranesira të dendura, rrebeshe shiu dhe stuhi të vogla ere në pjesën më të...

Të papriturat motit/ Ja si do të jetë dita sot

Dita e djelë ka për të qenë me alternime kthjellimesh në zonën bregdetare dhe vranësira të pasuara nga reshje shiu në zonat malore. Era do...

Nuk çajmë kokë nga të ftohtët. Vlonjati lahet në 3 janar (film)

Pavarësisht temperaturave minus duket se plazhi lidhet ngushtë me vlonjatët. Në ditën e tretë të këtij viti, teksa temperaturat janë tepër të ulëta nuk...

Rikthehen reshjet e shiut, njihuni me parashikimin e motit për sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët dhe me alternime vranësirash por që do të sjellin reshje lokale shiu në...

Stina e verës/ Meteorologët japin lajme jo të mira për motin

Këtë javë mirëpresim zyrtarisht stinën e verës, përveç uljes së temperaturave javët e fundit jemi përballur edhe me reshje të dendura shiu. Meteorologët bëjnë...

Moti/ Reshje shiu parashikohen edhe në fillimin e kësaj jave

Rreshjet e shiut do të vazhdojnë pothuajse në të gjithë territorin e vendit ashtu sikurse edhe java që lam pas. Sipas parashikimeve, temperaturat maksimale do...

Java nis me rënie temperaturash dhe reshje shiu

Ndonëse jemi gati në mesin e majit, reshjet e shiut do të vazhdojnë edhe për pak ditë. Për ditën e sotme parashikohet me vranësira...

Temperatura të “çmendura” për Pashkë, “Hannibal” prek edhe Shqipërinë

Nga fillimi i javës që vjen pritet që rrymat e ftohta ajrore që kanë goditur Europën Lindore të zëvendësohen nga një rritje e menjëhershme të...

Latest news

Vrasja e Behar Sofias, Hoxha: Ka pasur lidhje të forta me Policinë

Në emisionin “Opinion” është diskutuar në lidhje me vrasjen e 66-vjeçarit Behar Sofia, i cili u qëllua me armë zjarri mëngjesin e sotëm në...

Udhëtonin në makinë me persona që nuk kanë lidhje familjare, policia gjobit 136 qytetarë

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë gjobitur 136 persona të cilët udhëtonin me makinë me individë me të cilët nuk kishin...

Basha: 25 prilli është ditë ndryshimi, do të mundim virusin politik

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha gjatë një takimi me mjekë dhe ekspertë të shëndetësisë në selinë blu ngriti shqetësimin për situatën e pandemisë...

“Thirrjet për qeverinë në vesh të shurdhër”, Mjeku Dasho ashpërson tonet: Përgjegjësit e kësaj katastrofe duhen ndëshkuar

Mjeku Erion Dasho ka deklaruar ditën e sotme se personat përgjegjës për mijëra vdekje shtesë nga Covid-19 duhet të ndëshkohen. Duke folur në takimin që...

Koalicioni ‘Aleanca për ndryshim’/ Basha: Sot siguruam fitoren e Shqipërisë

Nga Lulzim Basha Për 8 vjet Rama e ka lënë Shqipërinë vendnumëro dhe ka dështuar në çdo drejtim. Vende si yni ndërkaq kanë qenë shumë më...
- Advertisement -