Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Stina e verës/ Meteorologët japin lajme jo të mira për motin

Nga Klodiana 0

Këtë javë mirëpresim zyrtarisht stinën e verës, përveç uljes së temperaturave javët e fundit jemi përballur edhe me reshje të dendura shiu. Meteorologët bëjnë me dije se rreshjet e shiut parashikohen të na shoqërojnë jo vetëm gjatë kësaj jave, por edhe fillimin e javës së parë të qershorit.

Vranësirat dhe shirat mbeten prezente deri në fillim të qershorit në pjesën më të madhe të vendit e kjo situatë sinoptike duket se nuk ka përmirësim pavarësisht ardhjes së verës.

Në mbrëmje dhe gjatë natës, por edhe të pjesën më të madhe, shirat mbeten mesatare deri intensive në pjesën më të madhe të territorit.

Ndonëse temperaturat nuk kanë pësuar një ulje të ndjeshme, por qëndrojnë në vlerën minimale 14 gradë e atë maksimale 23 gradë, vlen të theksojmë se këto shifra nuk janë tipike për qershorin.

Gjatë dy javëve në vazhdim temperaturat ruajnë thuajse një konstnate, në rang vendi mbi 22°C dhe minimalja vlera e sipërpërmendur.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej