Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Moti/ Reshje shiu parashikohen edhe në fillimin e kësaj jave

Nga Klodiana 0

Rreshjet e shiut do të vazhdojnë pothuajse në të gjithë territorin e vendit ashtu sikurse edhe java që lam pas.

Sipas parashikimeve, temperaturat maksimale do të shënohen në zonat e ulëta, 18 gradë celsius, ndërsa minimalja në zonat malore, 3 gradë.

Rreshjet: Ditën e sotme priten të jenë reshje të dobëta deri lokalisht mesatare në qarqet Dibër, Elbasan, Berat, Korçë dhe Gjirokastër. Ekziston mundësia që në zona të kufizuara të qarqeve gjatë pasditeve, reshjet të jenë në formë shtrëngate me kohëzgjatje të shkurtër, më të mundshme në terrenet malore (dhe ato pranë tyre). Në zona shumë të kufizuara reshjet mund të shoqërohen edhe me rrufe dhe breshër.

Temperaturat/ Për ditën e sotme temperaturat do të variojnë:
në bregdet: 11 / 18 °C
në vendet e ulëta: 10 /18 °C
në vendet malore: 3 / 13 °C

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare, më e ndjeshme në bregdet dhe në terrenet e larta malore veriore.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej