- Advertisement -

TAG

Taulant Balla

Balla: PD po i bënë reklam ministrit Beqaj

Me gjithë këtë zhurmë që po bënë opozita në sallë po i bënë më shumë reklamë ministrit Ilir Beqaj, ka thënë nga foltorja e...

Edhe pas paralajmërimit të Ballës, Berisha refuzon të dëshmojë në Komisionin Hetimor për CEZ

Edhe pas paralajmërimit të Ballës, dy javë më parë, nga foltorja e parlamentit,  i cili i kërkoi ish- Kryeministrit Berisha të paraqitet në komisionin...

“Gjeneralët” e Ramës që do të drejtojnë fushatën e 2017

Ngrihet shtabi elektoral i Partisë Socialiste, për fushatën e zgjedhjeve të ardhshme parlamentare Partia Socialiste ka nisur organizimin për zgjedhjet parlamentare të vitit 2017. Është...

Integrimi në BE/ Balla: 5 deputetë të PD votojnë kundër hapjes së negociatave, përveç Bregut

Deputeti socialist, Taulant Balla tha se pesë deputetë të Partisë Demokratike kanë votuar kundër rekomandimit për hapjen e negociatave. Gjatë një reagimi në faqen e tij...

Reforma zgjedhore/ PD-PS dakord në parim për votim dhe numërim elektronik

  Komisioni i Posaçëm Parlamentar për reformën zgjedhore i është rikthyer punës, ndërsa mazhoranca dhe opozita kan gjetur dakortësinë e parë që puna të mbyllet...

Taulant Balla zë vendin e Bashkim Finos

Taulant Balla do të jetë deputeti që do zërë vendin e Bashkim Finos në Komisionin e Reformës Zgjedhore që pritet të ndryshojë edhe Kodin...

Demokracia në rrezik/ Peza: Opozita goditi Taulantin për të ulur ritmin e reformave

“Dhuna ndaj Taulant Ballës akt i paprecedentë në historinë e pluralizimit shqiptar. Të gjitha institucionet ligjzbatuese të veprojnë menjëherë” Demokracia është me të vërtetë në rrezik....

Policia konfirmon kallëzimin e Ballës për Malltezin

Policia e Shtetit konfirmon incidentin midis deputetit të Partisë Socialiste, Taulant Balla dhe koordinatorit të Departamentit të Mjedisit në Partinë Demokratike, Jamarbër Malltezi. Balla...

Balla:Berisha dhe Basha nisen për kurbet

Deputeti socialist ka publikuar një foto të ish-kryeministrit Sali Berishës së bashku me kryetarin e PD Lulzim Bashën në një avion. Foton ai e...

Balla: Prokuroria të nisë hetimin për Flamur Nokën

  Sipas deputetit socialist, Noka ka fshehur ndalimin e tij në ish- Jugosllavi Gjatë deklaratës  për shtyp, Taulant Balla pohon se, në  pikën 5 dhe 7...

Latest news

Deputeti i PD-së, Bujar Leskaj jep alarmin: Dhjetëra shkolla në Vlorë janë mbyllur! Propaganda qeveritare nuk mund të mbulojë plagët e arsimit shqiptar

Deputeti i PD-së Bujar Leskaj ka uruar të gjithë nxënësit në mbarë vendin që sot nisin zyrtarisht procesin mësimor, ndonëse nën kushtet e pandemisë...

Alfred Cako bën deklaratën e habitshme: Ju tregoj se kush i kontrollon sot paratë e shqiptarëve

Konspiracionisti Alfred Cako shprehet se sot paranë e zotëron ‘Familja Rothschild’. Sipas tij, kjo familje zotëron të gjitha bankat e botës, edhe ato në...

Nuk ka bashkëpunim, talibanët ekzekutojnë drejtuesin e ISIS bashkë me 8 oficerë të tjerë

Ish-kreu i grupit terrorist ISIS-K, Abu Omar Khorasani është ekzekutuar dje në një burg në Afgansitan, njoftonte qeveria talibane. Ai ka qenë drejtues i degës...

Përfundon mbledhja e PD-së, Basha jep deklaratë për mediat: Jemi kthyer në parlament për këto arsye

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka folur për mediat pas përfundimit të mbledhjes së Grupit Parlamentar të PD-së. Ai theksoi se qeveria Rama është fajtori...

Emërimi i Vlora Hysenit/ Kurti dhe Osmani e shkarkuan nga detyra, ndërsa Rama e punëson si këshilltare

Vlora Hyseni, nëndrejtore e Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, është emëruar këshilltare e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama. Lajmin e bëjnë me dije mediat kosovare,...
- Advertisement -