- Advertisement -

TAG

Taulant Balla

Balla: Gjyqtarët dhe prokurorët që s’kanë kaluar vetting-un, jo në listat e kandidatëve

Deputeti socialist Taulant Balla propozoi në emër të grupit parlamentar të PS-së që çdo gjyqtar apo prokuror që nuk ka kaluar përmes procesit të...

Reforma zgjedhore/ Bregu: Rekomandimet e OSBE-ODIHR duheshin miratuar në kohë

Është mbledhur sot Këshilli Kombëtar i Integrimi Europian në Kryesinë e Kuvendit, ku Kryetari i Komisionit për Reformën Zgjedhore Taulant Balla po informon komisionin...

Komisioni për CEZ/ Shkëlzen Berisha nuk betohet dhe padit penalisht Romeo Karajn

Arben Ristani sulmon  me fjalor rruge kolegun e tij socialist, Ulsi Malaj. Ka dështuar për të dytën herë dëshmia e Shkëlzen Berishës në komisionin hetimor...

Komisioni për CEZ, pritet dëshmia e Shkëlzen Berishës/ Ristani-Ballës: Je në konflikt interesi me dëshmitarin

Në nisje të mbledhjes së Komisionit Hetimor për CEZ-in djali i ish-kryeministrit Berisha, Shkëlzen Berisha ka mbërritur në komisionin hetimor për të dëshmuar. Deputeti i PD,...

Balla- Berishës: Eja në komision, ose të solla policinë

Kreu i Komisionit Hetimor për CEZ-in, Taulant Balla pasi nuk arriti t’i merrte dëshminë radhën e kaluar të djalit të Ish-kryeminsitrit Sali Berisha, Shkëlzenit ku...

Votimi elektronik/ Bylykbashi: Më 18 shkurt qytetarët në protestë

Balla: PD-ja po kërkon votimin elektronik si alibinë e radhës për humbjen e zgjedhjeve. Seanca e sotme parlamentare ka nisur me debate mes maxhorancës dhe...

Balla: Basha i vetmi lider opozite që jep shpjegime për shkarkimin e një ministri

Nënkryetari i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka ironizuar Lulzim Bashën duke thënë që është i vetmi “lider” opozite që shpjegon se përse u...

Balla: Nëse nuk vjen Nue Kalaj do të thërrasim për dëshmi Shkëlzen Berishën

Kreu i Komisionit hetimor për çështjen CEZ, Taulant Balla ka paralajmëruar ardhjen e Nue Kalaj si dëshmitar në këtë komision. Pas tij Balla tha se do...

Votimi elektronik/ Mbyllet pa marrëveshje takimi me OSBE

Ristani: Mungon vullneti politik për realizimin e votimit dhe numërimit elektorik Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani sëbashku me deputetin socialist Taulant Balla janë takuar...

Latest news

Vetingu i politikanëve, Manjani: Seksi për popullin, por një spekulim i madh

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani komentoi në studion e “Opinion” nismën e Partisë Demokratike për vetting në politikë. Manjani tha ndër të tjera se...

Burri i ambasadores së Shqipërisë në BE me firmë MIKROKREDISH, ja si Elton Janina jep borxhe nga një apartament në ISH-BLLOK me mikrobankën qindra...

Ambasadorja e Shqipërisë në Bashkimin Europian prej 2014-ës është Suela Janina. Diplomate me 20 vite karrierë ka menduar që shqiptarëve përveç negociatave për hyrjen...

Mejdini: Vetëm BE ka investuar 42 mln euro për vetingun

Teksa PD ka propozuar vettingun e politikanve, gazetarja Fatjona Mejdini tha se ky proes është i kushtueshëm. Ne studion e "Opinion" ajo tha se për...

Bardhi: Drejtësia ka të dhëna për politikanë që rrinë gjithë ditën në telefon me kriminela

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”.  Bardhi tha se organet...

Racakolli: Studentët e kulturuar do i bindim të vaksinohen

Zv/ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli e ftuar në Radarin Informativ deklaroi se procesi i vaksinimit në radhët e studentëve është i domosdoshëm. Rakacolli tha se...
- Advertisement -