- Advertisement -

TAG

Taulant Balla

Reforma zgjedhore/ PD-PS dakord në parim për votim dhe numërim elektronik

  Komisioni i Posaçëm Parlamentar për reformën zgjedhore i është rikthyer punës, ndërsa mazhoranca dhe opozita kan gjetur dakortësinë e parë që puna të mbyllet...

Taulant Balla zë vendin e Bashkim Finos

Taulant Balla do të jetë deputeti që do zërë vendin e Bashkim Finos në Komisionin e Reformës Zgjedhore që pritet të ndryshojë edhe Kodin...

Demokracia në rrezik/ Peza: Opozita goditi Taulantin për të ulur ritmin e reformave

“Dhuna ndaj Taulant Ballës akt i paprecedentë në historinë e pluralizimit shqiptar. Të gjitha institucionet ligjzbatuese të veprojnë menjëherë” Demokracia është me të vërtetë në rrezik....

Policia konfirmon kallëzimin e Ballës për Malltezin

Policia e Shtetit konfirmon incidentin midis deputetit të Partisë Socialiste, Taulant Balla dhe koordinatorit të Departamentit të Mjedisit në Partinë Demokratike, Jamarbër Malltezi. Balla...

Balla:Berisha dhe Basha nisen për kurbet

Deputeti socialist ka publikuar një foto të ish-kryeministrit Sali Berishës së bashku me kryetarin e PD Lulzim Bashën në një avion. Foton ai e...

Balla: Prokuroria të nisë hetimin për Flamur Nokën

  Sipas deputetit socialist, Noka ka fshehur ndalimin e tij në ish- Jugosllavi Gjatë deklaratës  për shtyp, Taulant Balla pohon se, në  pikën 5 dhe 7...

Balotazh mes Rilindjes dhe Partisë Socialiste në Gramsh

Tajar Bici i mbështetur nga socialistët e vjetër merr 52 vota po aq sa Klodian Taçi i mbështetur nga Rama Balotazh në zgjedhjen e kryetarit...

Kur Taulanti të shtrin kollaren

Kërcënimet e Knut Fleckenstein duket se e kanë vënë në lëvizje Taulant Ballën. Ai është i vetmi që ka kuptuar çfarë rreziku i kanoset...

Thirrja për armatosje, PS kallzon Sali Berishën në Prokurori

Kallzimi në emër të grupit të PS nga deputeti Taulant Balla Taulant Balla ka depozituar në Prokurori e Përgjithshme, në emër të grupit të tij...

Hetimi parlamentar për CEZ/ Balla: Të dëshmojë Berisha

Përfaqësuesi i PS-së në Komisionin Hetimor për çështjen e CEZ, Taulant Balla, tha sot në mbledhjen e parë, se do të thirret Berisha për...

Latest news

Eurodeputetët e BE letër kryeministrit Rama: Turku Selami Simsek të mos ekstradohet, do ndikojë në integrimin e Shqipërisë

Eurodeputetja Ramona Strugariu shkruan në Twitter si i ka dërguar një letër zyrtare kryeministrit Edi Rama dhe i kërkon që shtetasi turk Selami Simsek...

Lajthit Sandër Lleshaj: Ju mos u mërzisni, nuk shembet Shqipëria nga 3-4 të vrarë

Duke folur për gazetarët nga Gjirokastra në lidhje me vrasjet, atentatet në Shqipëri të ndodhura ditët e fundit, Lleshaj është shprehur se nuk shembet...

Urdhëri i peshkut/ Ambasadorja Yuri Kim po bëhet komike: Meta e Ruçi të punojnë urgjentisht për ngritjen e Gjykatës Kushtetuese brenda 2020-ës

Dikush duhet t’i thotë ambasadores amerikane që prej kohësh është bërë qesharake, teksa me të vetën “jep urdhëra”, por nuk është se ia fërshëllen...

Manastirliu: Rritja e pagave për personelin shëndetësor realitet së shpejti

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka deklaruar se rritja sinjifikative e pagave për të gjithë personelin shëndetësor do të bëhet realitet së shpejti”. Gjatë inspektimit...

Themeluesi i antropoligjisë greke, Kumar: Duam apo s’duam ne, me shqiptarët kemi një gjak (film)

Arvanitasi i famshëm Aristidh Kola argumentonte në studion televizive greke praninë e shqiptarëve në historinë e shtetit grek. “Themeluesi i madh i Antropologjisë Greke, Kamuri,...
- Advertisement -